Spānijas futbolisti piektdien Nicā parādīja pašreizējo čempionu titula īpašnieku cienīgu sniegumu un ar pārliecinošu uzvaru 3:0 pār Turciju garantēja dalību Eiropas čempionāta astotdaļfinālā. Divus vārtus grupā priekšpēdējā spēlē spāņiem guva Alvaro Morata.

Savus otros vārtus Morata guva situācijā, kad tiesnesis 48.minūtē nefiksēja spāņiem aizmuguri, un bumba tika izspēlēta brīvam sitienam no vārtu priekšas.

Pirmajā vārtu guvumā Morata 34.minūtē pēc teicamas Nolito piespēles precīzi sita ar galvu.

Tikai dažas minūtes vēlāk pie saviem vārtiem kļūdījās Memets Topals un bumba nonāca pie Nolito, kurš ar sitienu apakšējā stūrī divkāršoja spāņu pārsvaru.

Jau mača sākums apliecināja, ka Spānija ir noskaņojusies uzbrukumā uzspiest pretiniekiem savu spēles stilu.

Turcijas vārtsargs Volkans Babakans 6.minūtē atvairīja Moratas tālu sitienu.

Savukārt 11.minūtē Hordi Albas sitienu centās nobloķēt Hakans Balta, no kura bumba skāra vārtu staba ārpusi.

Ar retiem pretuzbrukumiem atbildēja Turcijas izlase, un 26.minūtē Hakans Čalkanoglu pēc soda sitiena raidīja bumbu nedaudz virs vārtiem.

Spāņi nekavējās sist arī no distances - 29.minūtē Nolito nedaudz pietrūka, lai trāpītu mērķī.

Nolito vēlreiz uzbrukuma smailē bija 32.minūtē, bet novirzīt bumbu ar papēdi īsti neizdevās.

Turcijas izlase pēc trešo vārtu zaudējuma mazliet atguvās un retumis spēja apdraudēt Davida de Geas sargātos vārtus.

Buraks Jilmazs 52.minūtē ielauzās soda laukumā un apspēlēja aizsargu, taču sitiens ar kreiso kāju bija neprecīzs.

Ilgāku brīdi bumba Spānijas soda laukumā uzkavējās 55.minūtē, bet aizsardzība nepieļāva izveidot draudīgu situāciju.

Lielāka rīcības brīvība pretinieku soda laukumā bija Spānijas izlasei 60.minūtē, kad rezultatīvs uzbrukuma noslēgums neizdevās Davidam Silvam.

Savus spēkus izmēģināja arī uz maiņu Spānijai uznākušais Bruno Soriano, kura spēcīgo sitienu 68.minūtē atvairīja Babakans.

Turcijas izlases cerības vismaz uz prestiža vārtu guvumu 88.minūtē nepiepildīja Olkajs Sahans, kad spāņu aizsardzība ļāva viņam izrauties vārtu priekšā.

Jau vēstīts, ka iepriekš piektdien otrā D grupas spēlē neizšķirti 2:2 cīnījās Čehijas un Horvātijas izlases.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.