Spānijas izlase zaudē arī Čīlei un šķiras no izredzēm aizstāvēt Pasaules kausu

Otro zaudējumu divās spēlēs grupas turnīrā trešdien Riodežaneiro cieta līdzšinējie Pasaules kausa īpašnieki spāņi, un pēc neveiksmes 0:2 cīņā pret Čīles izlasi šķīrās no izredzēm paturēt trofeju vēl uz četriem gadiem, liecina organizatoru informācija. Spānijai turnīrs beigsies grupas kārtā, bet vietu astotdaļfinālā pēc divām uzvarētām spēlēm B grupā jau garantēja Nīderlande un Čīle.

Pirmo reizi kopš 1950.gada Pasaules kausa īpašnieki vēl pirms pēdējās spēles grupā zaudēja izredzes uz iekļūšanu nākamajā finālturnīra kārtā. Pirms 64 gadiem tikpat neveiksmīgs turnīrs bija Itālijai.

Pēc uzbrukuma pa labo malu rezultātu 20. minūtē atklāja Eduardo Vargass, kurš iesita bumbu spāņu vārtsarga Ikera Kasiljasa vārtu stūrī. Savukārt Šarls Arangizs 43. minūtē divkāršoja Čīles izlases pārsvaru, kad Kasiljass neveiksmīgi atsita bumbu pēc Aleksisa Sančesa soda sitiena, bet bija bezspēcīgs glābt pēc sitiena no vārtu priekšas.

Visi Spānijas valstsvienības centieni vismaz samazināt rezultāta starpību bija nesekmīgi, tādējādi pēdējā spēlē grupā Spānija un Austrālija tiksies bez izredzēm uz dalību izslēgšanas spēlēs. Par pirmo vietu grupā 23. jūnijā spēlēs Čīle un Nīderlande. Komanda, kas grupā būs otrā, visticamāk, astotdaļfinālā spēlēs pret mājiniekiem brazīliešiem.

Čīliešu uzvaru "Maracana" stadionā svinēja tūkstošiem fanu, kuru bija ievērojami vairāk nekā Spānijas atbalstītāju.

Iepriekš trešdien Nīderlandes izlase ar 3:2 uzveica austrāliešus.