Salozē futbola Pasaules kausa finālturnīra grupas

Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) pasākumā pirmdien Maskavā salozēja grupas, kurās 32 valstsvienības sāks 2018.gada Pasaules kausa finālturnīru. Izloze bija labvēlīga mājiniecei Krievijai, un pamata bažām par ļoti sīvu konkurenci nav arī favorītu komandām.

Finālturnīra atklāšanas spēlē 14.jūnijā Maskavā tiksies turnīra divas potenciāli vājākās vienības pēc vietas pasaules rangā - Krievija un Saūda Arābija.

Divu pēdējo Eiropas čempionātu uzvarētājas Spānija un Portugāle nonāca B grupā, par ko gan nevar sūdzēties, jo konkurentes būs Irāna un Maroka. Vismazāko finālturnīra nāciju - Eiropas čempionātā sevi skaļi pieteikušos islandiešus - gaidīs pārbaudījums D grupā ar Argentīnu, Horvātiju un Nigēriju. 

Vienīgajā grupā, kur nav Pasaules kausa vēsturē galveno trofeju ieguvušas komandas, tiksies Polija, Senegāla, Kolumbija un Japāna. 

Kremļa pilī notikušajā izlozes pasākumā piedalījās daudzas futbola izcilības, bet ceremoniju atklāja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, solot visiem siltu uzņemšanu un godīgu spēli. Savukārt Krievijas premjers Vitālijs Mutko, kurš kā tābrīža sporta ministrs figurē Soču olimpisko spēļu dopinga skandālā, sludināja, ka Krieviju visi cenšas padarīt par ļaunuma asi, jo tā ir sporta lielvalsts. 

Pēc vietas Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) reitingā finālturnīra 32 dalībvalstis bija sadalītas četros grozos. Krievijai kā rīkotājai jau tika garantēta vieta A apakšgrupā ar pirmo kārtas numuru. Pārējās septiņas pirmā groza komandas savās grupās arī iekļāva ar pirmo numuru. 

Izlozes gaitu ietekmēja FIFA noteikumi, kas paredz vienā grupā iekļaut ne vairāk kā vienu atsevišķas kontinentālās zonas komandu. Tiesa, tas neattiecas uz Eiropu, kam maksimums ir divas valstsvienības vienā grupā. Sešās no astoņām grupām ir pa divām Eiropas valstu komandām, bet atlikušajās divās grupās nonāca pa vienai Eiropas valstij. 

Katras grupas divas spēcīgākās komandas pēc apļa izspēles iekļūs astotdaļfinālā. 

Vispirms grupās sadalīja visas pirmā groza komandas, kam sekoja otrā, trešā un ceturtā groza valstsvienību izloze. 

Pasaules kausa finālturnīrs nākamgad notiks no 14.jūnija līdz 15.jūlijam 11 Krievijas pilsētās - Maskavā, Kaļiņingradā, Sanktpēterburgā, Volgogradā, Kazaņā, Ņižņijnovgorodā, Samarā, Saranskā, Rostovā pie Donas, Sočos un Jekaterinburgā. Gan izlozi, gan finālturnīra spēles varēs redzēt Latvijas Televīzijā.

Pasaules kausa finālturnīra grupas

A grupa: Krievija, Urugvaja, Ēģipte, Saūda Arābija

B grupa: Portugāle, Spānija, Irāna, Maroka

C grupa: Francija, Peru, Dānija, Austrālija

D grupa: Argentīna, Horvātija, Islande, Nigērija

E grupa: Brazīlija, Šveice, Kostarika, Serbija

F grupa: Vācija, Meksika, Zviedrija, Dienvidkoreja

G grupa: Beļģija, Anglija, Tunisija, Panama

H grupa: Polija, Kolumbija, Senegāla, Japāna

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Futbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti