RTU uzvar Latvijas čempionātā pludmales futbolā

Finālturnīrā piecas uzvaras piecās spēlēs guvusī RTU komanda kļuva par Latvijas pludmales futbola čempionvienību, otrdien informēja Latvijas Futbola federācija (LFF). Galvenie favorīti un iepriekšējo trīs gadu čempioni "Kreiss" pusfinālā piekāpās FK "Zep/RS" vienībai.

Vietu finālā FK "Zep/RS" nodrošināja ar uzvaru 6:4 pār "Kreiss", lai gan cīņas ceturtajā minūtē jau bija iedzinējos ar 0:3. Otrajā pusfinālā RTU ar 2:0 pārspēja VBFK, otro gadu pēc kārtas iekļūstot finālā.

Finālcīņā RTU ar 9:3 pārspēja FK "Zep/RS" pludmales futbolistus, pirmoreiz nodrošinot augstākā kaluma godalgas. Intriga izpalika mačā par trešo vietu, kur "Kreiss" ar 6:1 uzveica VBFK vienību.

Turnīrā no jūnija līdz augustam notika reģionālie čempionāti, kuru labākās vienības kvalificējas finālturnīram, kas notika divās kārtās. Finālposmā vispirms tika izspēlēti apakšgrupu mači, pēc kuriem visu četru grupu divas labākās komandas nākamajā dienā aizvadīja izslēgšanas spēles, sākot no ceturtdaļfināla.

Par Latvijas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva FK TUC uzbrucējs Aleksejs Šroms, kurš trīs mačos pretinieku vārtsargus pārspēja desmit reižu. Balvu par tīru spēli saņēma "Kreiss", kam piecos mačos tiesneši neparādīja nevienu brīdinājumu. Citās nominācijās par labākajiem tika atzīti vārtsargs Jānis Skābardis (RTU), spēlētājs Mihails Skuratovičs (FK "Zep/RS") un treneris Valts Būmanis (VBFK).