Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Aigaru Reini

Intervija ar Ilvaru Koscinkeviču

Rīgā top Baltijas valstīs unikāla futbola halle ar septiņiem minilaukumiem

Latvijas galvaspilsētā pašlaik top sporta infrastruktūras objekts, kas būs unikāls Baltijas mērogā – futbola halle telpās ar septiņiem mazā izmēra laukumiem jeb „minipičiem”. Idejas virzītājs un viens no finansētājiem ir latviešu uzņēmējs, kurš vairākus gadus attīstījis savu biznesu Francijā, kur arī smēlies iedvesmu idejai izveidot šādu halli Latvijā. 

Par futbola halles „Playoff Arena” tēvu var dēvēt uzņēmēju Kristoferu Ritovu, kurš nereti publiski dalījies pieredzē par biznesa vidi Francijā. Tīmeklī atrodamā informācija liecina, ka Ritovs šobrīd ir patiesā labuma guvējs trijās firmās. 

Rīgā top jauna futbola minilaukumu halleMārtiņš Kļavenieks

Jaunās halles darbības princips būs līdzīgs kā Francijā, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā pastāstīja halles pārstāvis Ilvars Koscinkevičs. Mazā izmēra laukumi ir ļoti populāri Eiropā, turklāt zem jumta futbolu varēs spēlēt visu gadu. Halles tapšanu Rīgā nodrošina Ritova un viņa ģimenes līdzekļi, kā arī aizņēmums kredītiestādē.

Katrs laukums būs piemērots spēlei 4 pret 4, bet bērniem un jauniešiem vienlaicīgi katrā komandā varētu būt arī pa pieciem spēlētājiem. Laukumu norobežo apmales un tīkli, kas nodrošina bumbas nepārtrauktu atrašanos spēlē. 

"Baltijā tāda projekta vēl nav," teica Koscinkevičs. "Kristofers Ritovs mani pirmoreiz uzrunāja un satikāmies 2017.gadā, kad projekts bija starta pozīcijā, bet šogad esam kārtīgi ķērušies vērsim pie ragiem. Vasarā notiks aktīvi būvdarbi un septembrī vērsim vaļā [halles] durvis." 

Laukumu izvietojuma plāns "Playoff Arena"

Klasisko futbolu 11 pret 11 formātā Rīgā var spēlēt divās hallēs – Olimpiskajā centrā un „Skonto” hallē. Savukārt

"Playoff Arena” būs vieta, kur futbolu pēc darba spēlēt amatieriem, bet varēs cementēt arī pašmāju futbola piramīdas pamatu.

Turklāt mazākas komandas ļaus domubiedriem vienkāršāk noorganizēties futbola spēlēšanai. Noīrējot laukumu, spēlētājiem būs nodrošināts arī plašs serviss ar dzeramo ūdeni, cenā iekļautu pirti un auklītes pakalpojumus vecākiem. 

Darbojoties bērnu trenera arodā, Koscinkevičs pārliecinājies, ka pašlaik Rīgā ir problemātiski atrast vietu kvalitatīvai futbola spēlēšanai zem jumta. Turklāt no infrastruktūras ir atkarīgas iespējas futbolam Latvijā progresēt, lai gūtu panākumus augstākajā meistarības līmenī. 

Futbola skolas „Metta” dibinātājs Ģirts Mihelsons uzskata, ka mazie laukumi ir ideāli piemēroti pašiem mazākajiem bērniem,

lai iepazītos ar futbolu. Viņaprāt, futbola skolai šis projekts būtu saistošs ilgtermiņā, ja halle noslēgtu sadarbības līgumu ar kādu vietējo skolu, kurai ir futbola laukums. Tas ļaus jau izaugušajiem bērniem turpināt treniņus turpat netālu. 

Mihelsons uzskata, ka jaunā halle būs pieprasīta un varētu veicināt interesi par futbola spēlēšanu mazākajiem bērniem. 

Futbola halle pagaidām ir privātpersonu iniciatīva, bet nākotnē to varētu atbalstīt arī Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Radio sacīja LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. Viņš uzsvēra, ka

halle gādās par amatieru futbola segmentu, kas ir ļoti svarīgs vietējā futbola asinsrites elements.

LFF ģenerālsekretārs halles tapšanu nosauca par ļoti atbalstāmu iniciatīvu, kas veicina amatieru, kā arī bērnu un jauniešu sporta attīstību, it īpaši ziemas apstākļos. LFF varētu arī apspriest halles iekļaušanu futbola infrastruktūras attīstības plānā, tiesa, ne uzreiz. Pašlaik LFF nav iespēju iesaistīties finansiāli, jo finanšu gads jau ir pusē, bet nākotnē federācija noteikti varētu izvērtēt sadarbības iespējas, paskaidroja Pukinsks. 

„Playoff Arena” ar septiņiem mazā izmēra laukumiem durvis apmeklētājiem vērs jau 3. septembrī. Halle atradīsies Pārdaugavā, Kauguru ielā 6, pie Kalnciema tilta. Halles projekts jau esot saskaņots, bet drīzumā sākšoties visi būvdarbi, lai skices kļūtu par realitāti. Interesentu pieteikumus spēlēšanai rudenī jaunajā arēnā idejas virzītāji pieņem jau pašlaik. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt