Valstsvienības galvenā trenera kandidāts Roberts Štelmahers

Krastu mačs

UEFA Eiropas līgas 2. kvalifikācijas kārta "Riga FC" - FC "Piast"

«Riga» FC un FK «Ventspils» futbolisti tiek tālāk Eiropas līgā, FK «Liepāja» izstājas

"Riga" FC futbolisti ceturtdien atbildes spēlē mājās ar 2:1 uzvarēja Polijas klubu Gļivices "Piast" un pirmoreiz kluba vēsturē sasniedza Eiropas līgas kvalifikācijas trešo kārtu, liecina rīkotāju informācija. Otro atlases kārtu pārvarēja arī FK "Ventspils", kas Maltā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar "Gzira United" vienību. Tālāk par otro kārtu pēc zaudējuma savā laukumā netika FK "Liepāja".

(papildināts ar informāciju par FK "Ventspils")
Laukuma saimnieki Rīgā atbildes spēlē atguvās pēc nonākšanas zaudētājos un izcīnīja uzvaru. Divu spēļu summā tika fiksēts neizšķirts 4:4, bet "Riga" FC tālāk tika viesos vairāk gūtu vārtu dēļ.

Rīdzinieki iedzinējos nonāca 20.minūtē, kad iekrita aizsardzībā, un izrāvienā izskrējušais Horhe Felikss pārmeta bumbu pāri mājinieku vārtsargam Robertam Ozolam. Taču sešas minūtes vēlāk mājinieki revanšējās - Roberts Pētersons ar tālšāvienu no 25 metriem trāpīja vārtu tālajā augšējā stūrī.

Uzvaras vārtus "Riga" FC 83.minūtē guva Kamils Bilinskis, kam pēc Denisa Rakela piespēles atlika trāpīt tukšos vārtos.

Kvalifikācijas trešajā kārtā "Riga" FC tiksies ar Somijas klubu Helsinku HJK, kas Eirokausu sezonu sāka Čempionu līgas kvalifikācijā, kur zaudēja Serbijas klubam Belgradas "Crvena Zvezda".

FK "Ventspils" svin vārtu guvumu pret "Gzira United"

Ventspilnieki, pirmajā spēlē spēlē iekrājuši solīdu 4:0 pārsvaru, atbildes mačā nonāca zaudētājos. Rezultātu 15.minūtē atklāja brazīlietis Žefersons, toties otrajā puslaikā ventspilnieku kapteinis Jevgēņijs Kazačoks 72.minūtē panāca izlīdzinājumu, bet uz maiņu laukumā uznākušais Mihailo Serhijčuks septiņas minūtes vēlāk jau izvirzīja vadībā FK "Ventspils". Mājinieki 83.minūtē iesita vēl vienus vārtus, kas netika ieskaitīti aizmugures dēļ, tomēr mača kompensācijas laikā Žefersons panāca spēlē izlīdzinājumu.

Trešajā kvalifikācijas kārtā FK "Ventspils" tiksies ar pērnās sezonas piekto spēcīgāko Portugāles līgas klubu "Vitoria" SC. Spēles trešajā atlases kārtā paredzētas 8. un 15.augustā.

FK "Liepāja" futbolists Amansiu Fortešs (#88) cīnās par bumbu ar "Norrköping" fu...
FK "Liepāja" futbolists Amansiu Fortešs (#88) cīnās par bumbu ar "Norrköping" futbolistu Gudmunduru Torarinsonu

Savukārt FK "Liepāja" mājās ar 0:1 zaudēja Zviedrijas klubam "Norrköping" un divu spēļu summā cieta sakāvi ar 0:3. Spēlē Liepājā vārtus 89.minūtē guva Seads Hakšabanovičs.

Kvalifikācijas trešo kārtu sasniedz komandas, kas pāros ir pārākas divu spēļu summā.

Lai iekļūtu Eiropas līgas grupu turnīrā, jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.