Portugāle otrajā puslaikā nodrošina nervozu uzvaru pār Ganas futbolistiem. Spilgtākie mirkļi

Portugāles futbolisti ceturtdien pirmajā spēlē Pasaules kausa finālturnīrā guva trīs vārtus otrajā puslaikā un svinēja uzvaru 3:2 pār Ganas valstsvienību.

Krištianu Ronaldu kļuva par pirmo futbolistu, kas guvis vārtus piecos Pasaules kausa finālturnīros. Precīzi uzvarētājiem bija arī Žoau Felikss un Rafaels Leau, savukārt Ganas izlasē izcēlās Andrē Eijū un Osmans Bukari.

Portugāļi 80. minūtē panāca 3:1, tomēr spēles galotne izvērsās spraigāka.

Ronaldu nevarēja nepamanīt jau pirmajā puslaikā, viņam iesaistoties divās bīstamākajās uzbrukuma epizodēs. Portugāles uzbrukums gan nebija tik ass, kā varētu sagaidīt no komandas, kas izvirzījusi sev augstākos mērķus. Portugāļi daudz kontrolēja bumbu un uzbrukumā pirmkārt meklēja Ronaldu, kuram gan ilgu laiku nesekmējās vārtu gūšanā.

Portugāles izlase atklāj rezultātu

Visbeidzot Mohamedam Salisu fiksētais pārkāpums pret Ronaldu soda laukumā 65.minūtē pārvērtās vārtu guvumā. Ronaldu izpildītais 11 metru soda sitiens bija netverams.

Ganieši atjauno neizšķirtu

Ganas izlase gan ātri revanšējās - bumba soda laukumā atrada ceļu starp Danilu kājām un nonāca pie Eijū, kam atlika no dažiem metriem trāpīt praktiski tukšos vārtos.

Portugāle atgūst vienu vārtu pārsvaru

Tomēr portugāļi spēja izmantot iespējas, ko sniedza caurumi pretinieku aizsardzībā. Felikss 78.minūtē izrāvienā atrada bumbai ceļu garām vārtsargam Lorensam Ati un trāpīja tīklā.

Portugāļi gūst trešos vārtus

Tikai divas minūtes vēlāk līdzīgā situācijā Leau panāca 3:1.

Ganas futbolisti samazina rezultāta starpību

Tomēr tā vēl nebija uzvara, jo 89. minūtē Bukari rezultatīvi izmantoja vēl vienu nesaprašanos Portugāles aizsardzībā. Deviņas kompensācijas laika minūtes nekļuva par šķērsli Portugāles uzvarai, lai gan pēc nesaprašanās soda laukumā favorīti gandrīz uzdāvināja pretiniekiem neizšķirtu.

Gana un Portugāle finālturnīru sāka H grupā, kur iepriekš ceturtdien neizšķirti cīnījās Urugvaja un Dienvidkoreja

Lai gan Portugāli nepieskaita galvenajiem favorītiem cīņā par Pasaules kausu, komandas spēks ir ne tikai pieredzējušais Ronaldu, un dzimtenē no futbolistiem gaida nozīmīgus panākumus. Tikmēr Ganas izlase ceturto reizi piedalās Pasaules kausa finālturnīrā un centīsies vismaz atkārtot 2010. gadā paveikto, kad spēlēja ceturtdaļfinālā.

Uz Pasaules kausu Katarā pretendē 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēs apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.