Portugālē centriski labējam Montenegru nāksies veidot mazākuma valdību

Portugāles prezidents Marselu Rebelu de Souza ir nominējis centriski labējo politiķi Luišu Montenegru veidot nākamo valdību.

Montenegru vadītā partija "Demokrātiskā alianse" šomēnes notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās ar nelielu pārsvaru apsteidza līdz šim valdījušo Sociālistu partiju, taču neieguva absolūto vairākumu likumdevējā.

"Demokrātiskajai aliansei" bija iespēja veidot vairākuma valdību kopā ar galēji labējo partiju "Chega!" ("Pietiek!"), kas vēlēšanās finišēja trešā un saņēma rekordlielu skaitu deputātu krēslu parlamentā. Taču Montenegru atteicās strādāt vienā valdībā ar galēji labējiem.

Tagad Montenegru nāksies veidot mazākuma valdību, kurai parlamentā likumu apstiprināšanai būs nepieciešams citu partiju atbalsts. Vispirms gan Montenegru nāksies pārliecināt pārējās partijas, lai tās nobalsotu par viņa valdības apstiprināšanu.

Montenegru šonedēļ tikās ar Sociālistu partijas līderi Pedru Nunu Santušu, lai apspriestu politisko spēku iespējamo sadarbību parlamentā. Santušs pēc tikšanās paziņoja, ka viņa partija vēlas vadīt spēcīgu opozīciju, taču sociālisti būšot atvērti sadarbībai ar jauno valdību.

Politologi uzskata, ka Montenegru mazākuma valdība varētu izdzīvot vismaz līdz rudenim, kad būs jāapstiprina valsts budžets 2025. gadam. Ja to neizdosies izdarīt, tad, visticamāk, nāksies rīkot jaunas vēlēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti