Pahars: Spēlē pret Čehiju kļūdījās visi, arī treneris

Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars pēc svētdien ''Skonto'' stadionā piedzīvotā zaudējuma ar 1:2 Čehijai Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē atzina, ka izlasei šī bijusi neveiksmīga spēle, kurā kļūdījušies gan spēlētāji, gan viņš pats.

''Mazliet pietūka. Dažreiz rakstura, dažreiz meistarības, jo īpaši pirmajās minūtēs. Šodien visiem bija kļūdas. Arī man,'' sacīja pēc spēles Pahars. Uzreiz viņš nevarēja pateikt, vai pats pieļāvis kļūdu, izvēloties sākumsastāvu, vai pirmo pusstundu slikti nospēlēja visa komanda.

''Pēc 0:2 man bija svarīgi kaut ko mainīt. Pieņēmu lēmumu veikt maiņas. Ne Gints Freimanis, ne Vladimirs Kamešs nebija vainīgi pie ielaistajiem vārtiem. Ir divi varianti - mana kļūda vai spēlētājiem pietrūka rakstura pašā sākumā. Kāpēc tā - man grūti teikt. Nepieciešama sīkāka analīze.''

Pahars sacīja, ka pēc diviem ielaistajiem vārtiem Latvijas izlase savu sniegumu uzlabojusi. ''Sākām skriet, presingot, radīt iespējas, sist pa vārtiem. Kāpēc vajadzēja gaidīt 20 minūtes - šobrīd nezinu.''

Treneris tomēr pateicās puišiem par pašatdevi un līdzjutējiem par atbalstu, kā arī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurš pēc spēles viesojās ģērbtuvē. ''Viņam [Vējonim] patika, mums nē. Čehi šodien bija labāki," sacīja Pahars.

Treneris piebilda, ka spēles sākumā bijušas problēmas flangos, sevišķi labajā. Arī pussargi skrējuši visur, taču pretinieki spēja viņiem atņemt bumbu. ''Divi sitieni pa vārtiem, divi goli. Nezinu, kāpēc mums neizdevās, bet čehiem izdevās pirmais puslaiks,'' sprieda treneris.

Pahars uzteica arī komandas kapteini Kasparu Gorkšu. Laižot viņu laukumā, treneris gribēja dot iespēju bez kluba esošajam futbolistam sevi parādīt. ''Cerēju, ka tas nāks viņam par labu, un Gorkšs savu iespēju izmantoja. Esmu apmierināts ar viņa spēli. Kaspars kā gladiators cīnījās par katru bumbu. Viņš vienmēr ir bijis līderis un tāds bija arī šodien,'' apmierināts ar kapteiņa veikumu bija Pahars.

Savukārt Čehijas izlases treneris Pavels Vrba sacīja, ka ir patīkama sajūta pēc uzvarētas spēles, lai gan pirms tās nav bijusi pārliecība, ka izdosies izcīnīt trīs punktus. ''Esam priecīgi, ka izcīnījām ceļazīmi uz Franciju. Pirmais puslaiks mums bija viens no labākajiem šajā kvalifikācijas ciklā. Izveidojām daudz momentu un sitām pa vārtiem. Sniegumu otrajā puslaikā ietekmēja Daniela Kolārža savainojums, jo viņš bija saikne starp pussargiem un uzbrucējiem. Pēc viņa noiešanas mums spēle pazuda,'' atzina Vrba. Kolāržam tika lauzts sejas kauls.

Latvijas izlasi Vrba nodēvēja par neparocīgu pretinieku, jo tā spēlē no aizsardzības. Līdzīgs spēles stils ir arī Kazahstānai, tāpēc divas pēdējās spēles čehiem bijušas grūtas.