Futbola valstsvienība pakutina nervus, bet zaudē Čehijai

Latvijas futbola valstsvienība svētdien Rīgā ar 1:2 zaudēja Čehijai, kam izcīnītie punkti ļāva kvalificēties 2016.gada Eiropas čempionāta finālturnīram, liecina organizatoru informācija. Divus vārtus laukuma saimnieki ielaida līdz pirmā puslaika vidum, bet 17 minūtes pirms spēles izskaņas samazināja rezultāta starpību un līdz beigu svilpei neļāva pretiniekiem būt pārliecinātiem par uzvaru.

(papildināts ar Islandes neizšķirtu pret Kazahstānu)
Laukuma saimniekiem rezultatīvs bija Artūrs Zjuzins ar tālu un precīzu sitienu 73.minūtē, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Čehus 13. minūtē vadībā izvirzīja Davids Limberskis, turklāt Vladimirs Darida 25.minūtē vēlreiz pārspēja mājinieku vārtsargu Andri Vaņinu.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars veica būtiskas izmaiņas pamatsastāvā, laukumā sūtot arī pieredzējušo aizsargu Kasparu Gorkšu. Šķietami lēnā spēlē Čehijas futbolisti spēja itin ātri nodrošināt divu vārtu pārsvaru.

Pēc sānu iemetiena čehi bumbu iespēlēja soda laukumā Limberskim, kurš precīzi trāpīja tālajā stūrī. Savukārt Darida 12 minūtes vēlāk izpildīja teicamu tālu sitienu un Vaņins nespēja tvert bumbu, kas lidoja tuvajā vārtu stūrī. Laba iespēja samazināt starpību vēl pirmajā puslaikā bija Zjuzinam, kurš tika brīva sitiena pozīcijā vārtu priekšā, taču čehus glāba vārtsarga Petra Čeha teicama reakcija.

Lai gan čehi bija situācijas noteicēji, otrajā puslaikā Latvijas izlase spēja radīt iespējas uzbrukumā, un savu panāca 73. minūtē. Pēc Zjuzina sitiena no soda laukuma robežas Čehs aizskāra bumbu, kas no vārtu staba tomēr ielidoja tīklā. Visi centieni izglābties no zaudējuma mājiniekiem tomēr bija nesekmīgi.

Čehiem izdevās sasniegt savu mērķi Rīgā svinēt iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā, jo komanda pēc Turcijas uzvaras 3:0 pār Nīderlandi vairs grupā nevar ierindoties zemāk par 2.vietu. Eiropas čempionāta kvalifikācijā spēlē deviņās grupās sadalītas 53 komandas. Katras grupas divas labākās komandas un labākā trešās vietas ieguvēja kvalificēsies finālturnīram, savukārt pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas izslēgšanas pāros noteiks vēl četras komandas, kas tiks uz finālturnīru.

Uz finālturnīru pirmoreiz var posties Islande, kas Latvijas pārstāvētajā A grupā svētdien mājās cīnījās neizšķirti 0:0 ar Kazahstānu. Latvijas izlase kvalifikācijas ciklu noslēgs oktobrī ar spēlēm izbraukumā pret Islandi un mājās pret Kazahstānu.

Divas kārtas pirms grupas turnīra noslēguma pa 19 punktiem ir Islandei un Čehijai, Turcija iekrājusi 12 punktus, 10 punktu ir Nīderlandei, savukārt Latvijas rēķinā ir četri, bet Kazahstānai - divi punkti.