Nigērieši pieveic Bosniju un gūst 16 gados pirmo uzvaru Pasaules kausa finālturnīros

Āfrikas futbolam iedvesmojošā dienā Nigērijas izlase sestdien Kujabā ar 1:0 pārspēja Bosniju un Hercegovinu, nodrošinot valstsvienībai pirmo uzvaru pēc 16 gadu pārtraukuma Pasaules kausa finālturnīros. Nigēriešiem par labu gan bija arī tiesneša kļūda, neieskaitot pretinieku gūtus vārtus.

Nigēriešiem atlikušajā pēdējā spēlē F grupā pietiks ar neizšķirtu pret nākamajā kārtā vietu jau nodrošinājušo Argentīnu, lai iekļūtu astotdaļfinālā. Savukārt Bosnijai un Hercegovinai otrais zaudējums debijas reizē Pasaules kausa finālturnīrā liegs tikt tālāk par grupu kārtu.

Uzvaru Nigērijai nodrošināja Pītera Odemvingi gūtie vārti 29. minūtē, kad uzbrucējs no tuvas distances noslēdza izrāvienu veikušā Emanuela Emenikes piespēli. Taču bosnieši pēc spēles bija sašutuši par epizodi 21. minūtē, kad neieskaitīja Edina Džeko gūtos vārtus, jo tiesnesis uzskatīja, ka uzbrucējs bijis aizmugurē. Epizodes atkārtojumā gan redzams, ka Džeko iesistie vārti drīzāk bija jāieskaita.

Taču nigēriešu uzvara bija pelnīta, jo Āfrikas komanda spēja radīt bosniešu aizsardzībai daudz problēmu, bet aizsardzībā kļūdījās retu reizi, paverot dažas iespējas pretiniekiem panākt neizšķirtu. Vistuvāk punkta gūšanai Bosnijas un Hercegovinas izlase bija jau spēles kompensācijas laikā, kad Džeko sitienu atvairīja vārtu stabs.

F grupā Argentīnai pirms pēdējās spēles ir seši punkti, nigērieši iekrājuši četrus punktus, bet Irānas rēķinā ir viens punkts. Bosnijas izlase ir zaudējusi abās iepriekš aizvadītajās spēlēs.

Līdz sestdienai piecas Āfrikas valstsvienības Brazīlijā septiņās spēlēs bija guvušas tikai vienu uzvaru un vienu neizšķirtu. Taču sestdien Āfrikas futbolam panākums bija arī Ganas neizšķirts 2:2 pret Vāciju.

Grupu turnīru otrās kārtas noslēgumā trīs spēles risināsies svētdien - H grupā plkst. 19 pēc Latvijas laika Riodežaneiro tiksies Beļģija un Krievija, plkst. 22 Portualegrē Dienvidkorejas izlases pretinieki būs alžīrieši, bet plkst. 1 naktī uz pirmdienu Manausā G grupā laukumā dosies ASV un Portugāle.