De Facto

De Facto

De Facto

De Facto

Ģirģens gatavs kandidēt uz futbola federācijas prezidenta amatu

LTV: Ģirģens «ar 90% varbūtību» kandidēs uz Futbola federācijas prezidenta amatu

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens izlēmis kandidēt uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu, ziņoja LTV raidījums “De facto”. Politiķis saka, ka nav vēl izlēmis, kandidēt vai ne. Viņš uzsver, ka abus amatus spēs apvienot un politiķim nekas netraucē vadīt profesionālā sporta federāciju.

Ģirģens neatklāja, kas viņu šim amatam ir uzrunājis, taču “De facto” zināms, ka Ģirģens oktobra beigas kādā kafejnīcā Rīgā ticies ar Vladimiru Koļesņičenko. Koļesņičenko kluba “Skonto” prezidenta amatā savulaik nomainīja Gunti Indriksonu, kurš ir arī bijušais Latvijas Futbola federācijas prezidents.

“De facto” atzīmēja, ka Koļesņičenko futbola aprindās tiek uzskatīts par Indriksona cilvēku. Taču uz jautājumu, vai tieši Indriksons uzrunājis Ģirģenu LFF amatam, gan Ģirģens, gan Indriksons atbild noraidoši – abi intervijā LTV apgalvoja, ka nekad nav tikušies.

“De facto” arī atklāja vairākus aizdomīgus darījumus, kas LFF saimniecībā notikuši tieši Indriksona laikā. 2005. gadā federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis parakstīja vēstuli mākslīgo futbola segumu ražotājam Vācijā. Var noprast, ka federācija iepirka no ražotāja segumu. Taču vēstulē ir teikts, ka ražotājam ir jāpaskaita nauda federācijai un iekļauts savdabīgs lūgums – skaitīt naudu nevis uz federācijas kontu, bet uz firmu Jaunzēlandē, kuras īpašnieki slēpjas Maltas ofšoru tīklā.

Indriksons intervijā LTV apgalvoja, ka par federācijas finansēm daudz nav interesējies, bet Jānis Mežeckis, sazvanīts, atbildēja: “Man nekad nav bijusi darīšana ar “ofšoriem”.”

Vēlāk cits aizdomīgs darījums atkal skar Mežecki un bijušo federācijas valdes locekli Vladimiru Žuku. Viņi abi bijuši vadībā gan federācijā, gan federācijas dibinātā firmā “Futbola aģentūra”. Federācija aģentūrai aizdeva simtiem tūkstošus.  Un no tiem vismaz 85 tūkstošus eiro aģentūra tālāk aizdeva federācijas valdes loceklim Žukam.

Žuks skaidroja, ka naudu atdevis, bet konkrēto darījumu neatceras: “Nu jūs man tagad zvanāt un gribat, lai es atceros to, kas bija astoņus gadus atpakaļ.”

“De facto” zināms, ka pērn Valsts ieņēmuma dienests draudēja federācijai ar sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu, jo cita starpā konstatēts – Žuka firma saņēmusi pasūtījumus no paša vadītās futbola federācijas.  Tagad VID gaida paskaidrojumus no federācijas vadības.

LFF bez prezidenta palika 17. oktobrī, kad ārkārtas kongresā no valdes prezidenta amata tika atstādināts Kaspars Gorkšs. Kopš tā laika LFF darbojas bez prezidenta un paraksta tiesīga pārstāvja. Nepilnu nedēļu vēlāk LFF lūdza par federācijas ģenerālsekretāru apstiprināt Edgaru Pukinsku. Oktobra izskaņā viņš saņēma Uzņēmumu reģistra apstiprinājumu pilnvērtīgi veikt šos pienākumus. Tādējādi LFF atguva paraksttiesības.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti