Latvijas futbolistes Eiropas čempionāta kvalifikācijā smagi zaudē spēcīgajai Zviedrijai

Latvijas sieviešu futbola izlase ceturtdien 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē piedzīvoja graujošu zaudējumu pret Zviedrijas valstsvienību. Latvijas izlase viesos ar 0:7 piekāpās spēcīgajai Zviedrijai, kas FIFA rangā ieņem augsto piekto vietu.

Latvijas valstsvienības vārtsardze Sofija Ņesterova līdz desmitajai minūtei jau bija ielaidusi divus vārtus, bet pēc 15 nospēlētām minūtēm rezultāts jau bija 0:3. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 0:5, bet nākamajās 45 minūtēs veiktās divas spēlētāju maiņas rezultātu nedeva.

Divus "golus" Zviedrijas izlasē iesita Paulīna Hamarlunda.

Latvijas izlasei šajā spēlē nevarēja palīdzēt Kristīne Giržda, Olga Ševcova un Renāte Fedotova. Kopumā uz valstsvienības treniņnometni uzaicinātas 20 futbolistes no desmit dažādiem klubiem. Vislielākā pārstāvniecība ir "Rīgas Futbola skolai" - septiņas futbolistes.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējo spēli pret Slovākiju latvietes aizvadīs 27.oktobrī.

Latvijas izlase iepriekšējā sasaukumā septembrī zaudēja Islandei ar 0:9 un Ungārijai ar 0:5.

F grupā vadībā ar 16 punktiem sešās spēlēs pirmo vietu ieņem Zviedrija, bet par trim punktiem mazāk ir Islandei, kas aizvadījusi par vienu maču mazāk. Septiņi punkti sešos dueļos ir Ungārijai, Slovākija četrās spēlēs iekrājusi četrus punktus, bet latvietes septiņās cīņās palikušas bešā.

Jau ziņots, ka Covid-19 radītās pandēmijas dēļ Eiropas Futbola asociāciju savienībai (UEFA) nācās atcelt pavasarī un jūnija sākumā paredzētās spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā sievietēm.

Matīsa vadītajai Latvijas sieviešu izlasei bija paredzēts 10.aprīlī aizvadīt maču Slovākijā. Sākotnējais spēļu grafiks paredzēja arī 4.jūnija maču Islandē un 9.jūnija spēli Liepājā pret Ungāriju.

Maija nogalē UEFA publicēja atjaunoto kalendāru, kas paredz, ka Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle pret Islandi jāaizvada 17.septembrī viesos, bet piecas dienas vēlāk Latvijā paredzēta tikšanās ar Ungāriju.

Tāpat šovasar nenotika iepriekš plānotais Baltijas kauss, kurā ierasti bez Latvijas startē arī Igaunijas un Lietuvas izlases.

Finālturnīram, kas notiks 2022.gadā Anglijā, kvalificēsies deviņu grupu uzvarētājas un trīs labākās otro vietu ieņēmējas.

Šajā kvalifikācijas ciklā ir mainīta izspēles kārtība. Iepriekš bija sabraukuma tipa kvalifikācijas priekšsacīkšu kārta, kurā Latvijas izlase vairākkārt palika otrajā vietā un soli no iekļūšanas kvalifikācijas pamatturnīrā. Sākot ar šo kvalifikācijas ciklu priekšsacīkšu kārta ir atcelta, un visas 47 nacionālās izlases sadalītas deviņās grupās pa sešām vai piecām komandām, padarot kvalifikācijas sistēmu līdzīgu tai, kāda gadu gaitā ir ierasta vīriešu izlasēm. Jaunais sacensību formāts nozīmē, ka turpmāk Latvijas valstsvienībai oficiāli kvalifikācijas mači notiks biežāk un ka tādu būs vairāk.