Latvijas futbolistes Nāciju līgas startā līdzvērtīgā cīņā zaudē Maltas izlasei

Latvijas sieviešu futbola izlase piektdien Jūrmalā ar 0:1 zaudēja Maltai pirmajā spēlē Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgā.

Maltas izlasei uzvaras vārtus Slokas stadionā 83. minūtē guva Heilija Bugedža. Iespējas bija arī Latvijas futbolistēm, tomēr laukuma saimnieces palika tukšā.

Mājinieces pirmajā puslaikā vistuvāk vārtu guvumam bija 10. minūtē – Karlīna Miksone no gala līnijas piespēlēja Viktorijai Zaičikovai, pēc kuras sitiena no soda laukuma vidus bumba līdz vārtiem netika. Abām komandām netrūka kļūdu bumbas apstrādē, un ilgstošus uzbrukumus neizdevās izveidot ne Latvijas, nedz Maltas futbolistēm. Laukuma saimnieces asākos uzbrukumus izveidoja ar Miksones centieniem labajā malā, tomēr pietrūka precizitātes rezultatīvam noslēgumam.

Maltietēm izdevās pāris draudīgi uzbrukumi otrā puslaika sākumā, turpretim mājiniecēm arvien lielākās cerības bija uz Miksoni, kurai līdz labam sitienam pa vārtiem neizdevās tikt. Teicamu iespēju vēl neizmantoja Olga Ševcova, trāpot pa pārliktni pēc Diānas Suvitras izrāviena pa labo malu un piespēles soda laukumā.

Potenciālā valstsvienības līdere Sandra Voitāne devās laukumā uz maiņu 65. minūtē, tiesa, mājiniecēm arvien lielāki spēki bija jāvelta aizsardzībai. Pretuzbrukumos izpaudās Latvijas izlases pārsvars ātrumā, tomēr ar to nepietika, lai izveidotu labas vārtu gūšanas iespējas.

Latvijas izlase nonāca iedzinējās pēc Enijas Annas Vaivodes neveiksmīga izgājiena no vārtiem, cenšoties tikt pie bumbas pēc centrējuma. Neglāba arī aizsardzība, un Bugedža drūzmā tika pie vārtu guvuma.

Sievietēm jaunieviestajā Nāciju līgā Latvijas izlasei zemākajā C līmenī grupā būs jāspēlē arī pret Moldovu un Andoru. Nākamo spēli latvietes aizvadīs otrdien, 26. septembrī, izbraukumā Andorā.

Pēc divu apļu izspēles piecu C līmeņa grupu uzvarētājas decembra sākumā pakāpsies uz B līmeni, kur caur pārspēlēm būs iespēja tikt arī trim labākajām otrās vietas ieguvējām.