Latvijas Futbola federācijas prezidenta vēlēšanas sasniegušas kulmināciju

Latvijas Futbola federācijas (LFF) kongresā vēlāk piektdien paredzēts ievēlēt jaunu organizācijas prezidentu. Pēc 22 gadu būšanas prezidenta krēslā savas pilnvaras nolēmis nolikt Guntis Indriksons. LFF prezidenta amatam pretendē Kaspars Gorkšs, Vadims Ļašenko un Krišjānis Kļaviņš.

Ažiotāžu sacēlušais LFF kongress norisināsies Rīgā, un jaunā prezidenta vārdu paredzēts noskaidrot dienas otrajā pusē.

Latvijas Radio sporta korespondents Mārtiņš Kļavenieks uzskata, ka šīs futbola prezidenta vēlēšanas būs aizraujošākas nekā pirms diviem gadiem, kad pārliecinoši savu krēslu nosargāja Indriksons.

Indriksons tika ievēlēts 2016. gadā termiņā uz četriem gadiem, tomēr viņš nolēma nolikt savas pilnvaras. Jaunais LFF vadītājs termiņā pabūs divus gadus, un viens no viņa pirmajiem uzdevumiem būs izvēlēties jauno futbola valstsvienības treneri.

Bijušais futbola izlases kapteinis Gorkšs uzreiz pēc sportista karjeras beigām iesaistījies politikā. Tikmēr Kļaviņš un Ļašenko jau ir ar lielāku pieredzi sporta politikā, Kļaviņš ir sporta kluba „Cēsis” prezidents, savukārt Ļašenko – Latvijas Telpu futbola asociācijas prezidents.

LFF izpilddirektors Edgars Pukinsks skaidro, ka pēc statūtiem paredzēts balsošanu veikt atklāti, tomēr biedri ir ierosinājuši prezidentu vēlēt aizklātā balsojumā, tādējādi kongresa sākumā paredzēts balsot, vai šīs vēlēšanas būs atklātas vai aizklātas.

Lai kļūtu par LFF prezidentu, balsojumā jāiegūst vairāk nekā 50% balsu. Ja tas neizdodas pirmajā kārtā, tad par šiem pašiem kandidātiem tiek balsots vēlreiz. Ja arī pēc otrās kārtas prezidents nav ievēlēts, tad trešajā kārtā biedri balso par diviem kandidātiem, kas iepriekš saņēmuši lielāko atbalstu, skaidro Pukinsks.

Pastāv arī iespēja, ka piektdien prezidents netiek ievēlēts, ja par to novienojas biedri, tomēr šāds pavērsiens nav gaidāms.

Atšķirīgas ir arī kandidātu pieejas pirms vēlēšanām. Gorkšs šajā laikā vairāk spodrinājis savu publisko tēlu, kamēr Ļašenko un Kļaviņš vairāk strādājuši tieši ar biedriem.

Sestdien 13.05 Latvijas Radio sporta raidījumā „Piespēle” visi trīs kandidāti būs studijā, lai pastāstītu vairāk par to, kā aizritēja vēlēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti