Kolumbijas izlase ar uzvaru pār Kotdivuāru pietuvojas Pasaules kausa astotdaļfinālam

Liela skaita savu līdzjutēju atbalstītā Kolumbijas izlase ceturtdien Braziljā ar 2:1 uzvarēja Kotdivuāras futbolistus C grupas līderu cīņā un pietuvojās dalībai Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

Otrajā puslaikā Džeims Rodrigess un Huans Kvintero nodrošināja kolumbiešiem 2:0 pārsvaru, savukārt Žervinjo rezultāta starpību samazināja, bet neizšķirtu Kotdivuāra nepanāca, lai gan spēles beigu daļā vairāk kontrolēja bumbu.

Abas komandas pirmajā puslaikā meklēja iespējas uzbrukumā, taču vienīgā teicamā vārtu gūšanas iespēja bija Kolumbijas uzbrucējam Teofilo Gutjeresam, kurš 28. minūtē no tuvas distances pēc centrējuma sita no gaisa, taču raidīja bumbu garām vārtiem.

Rezultātu kolumbieši atklāja 64. minūtē pēc stūra sitiena, kad Rodrigess ar galvu neatvairāmi ietrieca bumbu zem vārtu pārliktņa. Divu vārtu pārsvaru Kolumbija panāca sešas minūtes vēlāk, atņemot bumbu pretiniekiem viņu laukuma pusē, un ātru pretuzbrukumu divatā pret vienu aizsargu noslēdza Kvintero.

Kotdivuārai rezultāta starpību izdevās samazināt 73. minūtē, kad Žervinjo kreisajā malā apspēlēja trīs pretiniekus un ielauzās soda laukumā, individuālo reidu noslēdzot ar trāpījumu tuvajā stūrī.

Otrā spēle C grupas otrajā kārtā sāksies plkst. 1 naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika, kad Natalā laukumā dosies pirmajās spēlēs zaudējušās Japāna un Grieķija. Ja spēle beigsies neizšķirti, pirmo reizi kopš 1998. gada Pasaules kausa finālturnīrā iekļuvušajai Kolumbijai jau būs droša dalība astotdaļfinālā.