Sadaļas Sadaļas

1:1

1:1 Gundars Rēders: Jānis Baumanis un Vilnis Skuja

Aculiecinieks

Aculiecinieks. Ilzes neparastie dārzeņi

1:1 Gundars Rēders: Guntis Indriksons

Indriksons: Bezzubova slepkavība varētu būt saistīta ar futbolu, bet ne ar viņa darbību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība varētu būt saistīta ar futbolu, bet noteikti ne ar viņa profesionālo darbību, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" teica bijušais Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons. Viņš uzskata, ka policijai ir labas izredzes noziegumu atklāt, jo slepkavām ne viss izdevies gludi. 

ĪSUMĀ:

  • Savas versijas par Romāna Bezzubova slepkavības iemesliem Guntis Indriksons neatklāj
  • Bezzubova noslepkavošanu aģenta darba dēļ Indriksons kā motīvu kategoriski noraida 
  • Slepkavību Indriksons nesaista ne ar "Valmiera" FC, nedz "Skonto" stadiona pārdošanu
  • Indriksons atbalstītu klubu naudas avotu dziļāku analīzi, pret klubu īpašnieku iekļaušanu Latvijas "melnajā sarakstā" iebilst
  • LFF prezidenta amatā Indriksons būtu vēlējies redzēt iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu

Vairāk nekā 20 gadu LFF prezidenta amatā strādājušajam Indriksonam esot 6-7 versijas Bezzubova slepkavības lietā, tomēr viņš nevēlas tās publiski atklāt. Izmeklētāju izredzes noziegumu atklāt būtiski uzlabojot fakts, ka slepkavu automašīna uzbrukumā tika bojāta un vēlāk pirms sadedzināšanas tā atradās autoservisā. Tas, pēc Indriksona teiktā, dod nopietnus pavedienus izmeklēšanai. 

Bijušais LFF prezidents kategoriski noraidīja pieņēmumu, ka Bezzubovs noslepkavots aģenta darba dēļ, lai arī kāda cita saistība ar futbolu, ko Indriksons nenosauca, viņaprāt, noziegumam varētu būt. Indriksons Bezzubovu personiski pazinis pavirši un netic, ka aģents bijis iesaistīts kādās lietās, kas varēja kļūt par iemeslu slepkavībai. 

Indriksons arī noliedza, ka pret Bezzubovu kāds būtu vērsies par "Skonto" stadiona pārdošanu, jo 2014.gadā notikušais darījums ir "veca epopeja" un tobrīd stadiona īpašnieks bija banka. Turklāt Bezzubovs darījumam neesot bijis ne tuvumā. 

Pērn pavasarī vairākiem Bezzubova pārstāvētajiem futbolistiem bija konflikts ar "Valmiera" FC par algu nemaksāšanu, tomēr Indriksons nesaskata, ka tas varēja radīt draudus aģenta dzīvībai.

Pēc Indriksona teiktā, konflikts "Valmierā" ir atrisināts tikai "par 90%", bet Bezzubovam nekāda nauda darījumos nepienācās. Indriksons uzsvēra, ka par "Valmieras" lietu zina daudz, jo pats atveda uz klubu Šveices investoru Ralfu Osvaldu Izenegeru. 

Indriksons nešaubās, ka Izenegers "Valmiera" FC ir ieguldījis savu naudu, jo šveicietis Latvijā īstenojis sapni kļūt par īpašnieku klubam, ko varētu uzturēt ar paša līdzekļiem. Indriksons arī kritizēja vēršanos pret virslīgas klubu īpašniekiem, Latvijai iekļaujot tos "melnajā sarakstā". 

Bijušais LFF prezidents ir pārliecināts, ka Latvijas futbola interesēs ir arī "melnajā sarakstā" iekļautā "Riga" FC īpašnieka, Krievijas miljonāra, Sergeja Lomakina darbība.

Indriksons viņu privāti gan nepazīstot un nekad neko sliktu par Lomakinu nav teicis. Indriksons piebilda, ka nebūtu pieļāvis Lomakina nonākšanu "melnajā sarakstā", ja tobrīd vēl ieņemtu federācijas prezidenta amatu. Indriksons arī neuzskata, ka Lomakins varētu kādā veidā būt saistīts ar Bezzubova slepkavību. 

Indriksons atzīst, ka naudas izcelsmes analīzei Latvijas futbolā būtu jāpieiet skrupulozāk, tomēr galvenokārt tas esot valsts iestāžu darbs, kurā savs ieguldījums jāsniedz arī LFF. Pašreizējā LFF vadība Indriksonam šķiet nepietiekami profesionāla, jo nespēj atrisināt konfliktus federācijas iekšienē, kā rezultātā tiekot grauta futbola reputācija. Indriksons atzina, ka savulaik LFF prezidenta amatā vairākkārt uzklausījis draudus no spēļu rezultātu manipulatoriem, bet visus jautājumus spēja atrisināt. Tiesa, metodes, kā to izdevies panākt, viņš nevēlējās atklāt. 

Latvijas futbolā, Indriksona ieskatā, krājas lietas, kas rada nepieļaujamus sarežģījumus,

piemēram, jautājumu par Latvijas čempionu titulu "Riga" FC un RFS pusgadu pēc turnīra beigām risinot Sporta arbitrāžas tiesā. Indriksons kritizēja tiesnešu darba kvalitāti, jo turpinot strādāt "divi kungi ar krimināllietām", kas saistītas ar futbolu. Iesaistīto personu vārdus un lietas būtību Indriksons gan nenosauca. 

Indriksons uzskata, ka LFF pašlaik nav pienācīga līmeņa vadītājs, kas spētu Latvijas futbolā organizēt sadarbību ar valsts struktūrām, pašvaldībām un sponsoriem. Indriksons būtu vēlējies par LFF prezidentu redzēt pašreizējo iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu ("KPV LV"), kurš uz amatu pretendēja, bet pērn vēlēšanās zaudēja Vadimam Ļašenko.

Latvijas futbolā lielākus panākumus Indriksons gaida pēc dažiem gadiem, kad pašreizējā valstsvienības jaunā paaudze būs nospēlējusi vairākus gadus augsta līmeņa klubos. 

KONTEKSTS:

Rīgā, Purvciemā, 14. aprīlī, no rīta notika sevišķi smags noziegums – tika sašauta kāda persona, kura notikuma vietā gāja bojā. Bojāgājušais ir Romāns Bezzubovs – viens no LFF oficiāli reģistrētajiem un labi zināmajiem futbola aģentiem.

Tiek pārbaudītas visas iespējamās versijas, tostarp par pasūtījuma slepkavību, ņemot vērā nozieguma izpildes un sagatavošanas veidu. Tiek pieļauts, ka noziegums varētu būt saistīts arī ar upura profesionālo darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt