Brazīlieši atgūstas un ar uzvaru pār Horvātiju sāk Pasaules kausa izcīņu

Mājinieki Brazīlijas futbolisti ceturtdien atguvās pēc neveiksmīga cīņas sākuma un ar 3:1 uzvarēja Horvātijas valstsvienību pirmajā spēlē Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā, informēja organizatori. Divus vārtus guva Neimars, tiesa, spēlē izšķirošus vārtus viņš otrajā puslaikā iesita pēc ļoti strīdīgā situācijā piešķirta 11 metru soda sitiena.

Visus četrus vārtus Sanpaulu aizvadītajā finālturnīra atklāšanas spēlē guva mājinieki, jo vispirms bumbu savu vārtu tīklā raidīja Marselu, bet cīņas izskaņā, kad horvāti aizrāvās uzbrukumā, precīzs bija arī Oskars.

Pirmie draudīgākie uzbrukumi izdevās horvātiem pēc izrāvieniem pa malu un centrējumiem. Pēc viena no tiem Brazīlijas aizsargs Marselu 11.minūtē neveiksmīgi ievirzīja bumbu savos vārtos pēc Ivicas Oliča raidījuma. Taču Brazīlijas spiediens arvien pieauga, un 29. minūtē Neimars ar tālu un ne visai spēcīgu, toties perfekti precīzu sitienu tālajā apakšējā stūrī rezultātu izlīdzināja.

Horvātiem lielākoties bija jācīnās aizsardzībā, un arī pēc pārtraukuma bumbu vairāk kontrolēja laukuma saimnieki. Neveiksmīga Horvātijas izlasei izvērtās 71. minūte, kad pēc minimāla kontakta soda laukumā nokrita Freds un tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu. Neimara sisto bumbu Stipe Pletikosa vārtos gan aizskāra, taču apturēt nespēja. Tuvojoties cīņas beigām, Horvātijas izlase uzbruka enerģiskāk, taču kompensācijas laika pirmajā minūtē iekrita aizsardzībā, un Oskars pretuzbrukumā ar patālu precīzu sitienu vēlreiz pārspēja Pletikosu.

Finālturnīram uzņemot straujāku gaitu, trīs spēles paredzētas piektdien, tiesa, viena cīņa sāksies naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika. Otrā A grupas spēlē plkst. 19 pēc Latvijas laika Natalā laukumā dosies Meksika un Kamerūna, bet plkst. 22 Salvadoras pilsētā būs viena no gaidītākajām turnīra pirmās daļas cīņām, jo pašreizējā Pasaules kausa īpašniece Spānija tiksies ar pirms četriem gadiem finālā uzvarēto Nīderlandes izlasi. B grupā otrā spēlē plkst. 1 Kujabā spēkiem mērosies Čīle un Austrālija.

Turnīrā 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur līdz 26.jūnijam aizvadīs apļa spēles. Katras grupas divas spēcīgākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas vainagosies ar finālu 13. jūlijā Riodežaneiro.