Latvijas futbolistes piekāpjas slovākietēm Nāciju līgas pārspēļu duelī

Latvijas sieviešu futbola valstsvienība otrdien viesos Trnavā ar 0:6 zaudēja Slovākijas izlasei atbildes mačā Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas pārspēļu duelī, neizmantojot iespēju turnīrā pakāpties uz augstāku līmeni.

Slovākietes nodrošināja dalību turnīra B līgā, bet galvenā trenera Romāna Kvačova vadītās Latvijas futbolistes spēlēs zemākajā C līmenī.

Abu komandu pirmajā spēlē nedēļas nogalē Rīgā ar 3:0 pārāka bija Slovākijas izlase, ieliekot nozīmīgu pamatu panākumam divu spēļu summā.

Atbildes mačā Latvijas futbolistes jau 6. minūtē nonāca zaudētājās 0:2 un pirmo puslaiku noslēdza ar trīs vārtu deficītu. Vēl pārliecinošāku uzvaru Slovākijas izlasei nodrošināja trīs vārtu guvumi mača pēdējās 15 minūtēs.

Gan B, gan C līgā komandām būs iespēja pacīnīties par iespēju tikt pārspēlēs, kur varēs nodrošināt ceļazīmi uz 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīru. C līgā gan izredzes būs ļoti nosacītas pat labākajām komandām, jo pārspēles par tikšanu uz finālturnīru būs jāsāk pret spēcīgākās A līgas vienībām.

Nāciju līgas pirmajā sezonā Latvijas izlase C līgā ieguva otro vietu apakšgrupā un nodrošināja dalību pārspēlēs. Slovākijas futbolistes pārspēlēs nonāca no B līgas, kur apakšgrupā ierindojās 3. vietā četru komandu konkurencē.

Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) rangā Latvijas sieviešu izlase ieņem 115. vietu, savukārt Slovākija ierindota 49. pozīcijā.