Latvijas hokeja izlase otro dienu pēc kārtas tiekas ar Austriju

Šovasar Latvijā pirmo reizi pasaules čempionāts rallijā

Latvijas futbolistes EČ kvalifikāciju sāk ar neveiksmi pret Ziemeļmaķedonijas izlasi

Septiņu vārtu spēlē Latvijas futbolistes zaudē Eiropas čempionāta kvalifikācijas startā

Latvijas sieviešu futbola izlase piektdien Rīgā vārtu gūšanas iespējām bagātā cīņā ar 3:4 zaudēja Ziemeļmaķedonijai pirmajā spēlē 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, startējot C līgas turnīrā. Trīs no četriem vārtiem mājinieces ielaida pēc pretinieču stūra sitieniem.

Divus vārtus laukuma saimniecēm guva Karlīna Miksone.

Jau 7. minūtē Miksone izvirzīja Latvijas izlasi vadībā – pussardze pēc individuāla izrāviena pa kreiso malu ieskrēja soda laukumā un precīzi sita vārtu tālajā apakšējā stūrī.

Iniciatīvu pēc zaudētiem vārtiem pārņēma viešņas, un viņu spiediens 17. minūtē vainagojās ar Gentjanas Roči gūtiem vārtiem, raidot bumbu pa augstu trajektoriju pāri vārtsardzei Sofijai Ņesterovai. Pagāja tikai septiņas minūtes, un Anastasija Ročāne pēc pretinieču stūra sitiena ievirzīja bumbu savos vārtos. Vēlreiz latvietes bumbu savu vārtu priekšā nesavaldīja 32. minūtē, un Nataša Andonova ar stūra sitienu nodrošināja Ziemeļmaķedonijai 3:1 pārsvaru. Puslaika beigās Latvijas futbolistes izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, kas gan palika neizmantotas.

Teicams uzbrukums ar vairākām efektīvām piespēlēm mājiniecēm izdevās 63. minūtē, un Anastasija Poļuhoviča ar sitienu no soda laukuma vidus pielika precīzu punktu, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Cerības uz izglābšanos laukuma saimniecēm mazināja vēl viens stūra sitiens 69. minūtē – bumba drūzmā no Anas Milhevskas atrada ceļu Latvijas vārtos. Tomēr Latvijas futbolistes sparīgi centās atspēlēties, un Miksone septiņas minūtes vēlāk pēc centrējuma ar galvu raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī.

Iespēja panākt neizšķirtu ātrā izrāvienā vienai pret vārtiem bija Poļuhovičai, tomēr viņas raidīto bumbu tvēra vārtsardze Berna Kabakči. Jau mača kompensācijas laikā ziemeļmaķedonietes paglābās, izsitot bumbu no vārtu līnijas, un viešņas nosargāja uzvaru.

Galvenā trenera Romāna Kvačova vadītā Latvijas izlase nākamajā spēlē 9. aprīlī izbraukumā tiksies ar Moldovu.

Latvijas valstsvienības pārstāvētajā C līgas grupā iekļauta arī Slovēnija.

Eiropas čempionāta kvalifikācijā nacionālās izlases ir sadalītas atšķirīga spēka A, B un C līgās. Uzreiz vietu finālturnīrā varēs nodrošināt tikai A līgas dalībnieces. Gan B, gan C līgā komandām būs iespēja pacīnīties par iespēju tikt pārspēlēs, kur varētu nodrošināt ceļazīmi uz 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīru. Tomēr C līgā izredzes būs ļoti nosacītas pat labākajām komandām, jo pārspēles par tikšanu uz finālturnīru būs jāsāk pret spēcīgākās A līgas vienībām.

Jaunieviestajā kvalifikācijas sistēmā 51 valsts sieviešu izlases sadalīs 15 ceļazīmes uz finālturnīru, kur vieta jau ir garantēta rīkotājai Šveicei. Pēc spēlēm grupu kārtā dalību finālturnīrā garantēs pa divām spēcīgākajām četru A līgas grupu komandām. Vēl septiņas vakances sadalīs pārspēlēs, kur nonāks atlikušās A līgas izlases, kā arī spēcīgākās valstsvienības no B un C līgas. Pārspēlēs no C līgas iekļūs piecu grupu uzvarētājas un trīs labākās otrās vietas ieguvējas.

Kvalifikācijas spēles grupās ilgs līdz jūnijam, savukārt pārspēles paredzētas no oktobra līdz decembrim.