Jaunzēlandes futbolistes Pasaules kausa izcīņu sāk ar vēsturē pirmo uzvaru. Spilgtākie notikumi

Mājinieces Jaunzēlandes futbolistes ceturtdien Oklendā ar 1:0 uzveica Norvēģijas izlasi un grupas kārtā startēja ar valstsvienības vēsturē pirmo uzvaru Pasaules kausa finālturnīros. Grupu spēlēs komandas cīnās par iekļūšanu astotdaļfinālā.

Komandas pirmo puslaiku noslēdza bez vārtu guvuma, taču nelika vilties skatītājiem, kas piepildīja 40 000 līdzjutējiem paredzētās "Eden Park" stadiona tribīnes. Jaunzēlandietes aizrautīgi uzbruka un apdraudēja vārtus, bet Norvēģijas izlase aizsardzībā darbojās nekļūdīgi. Vistuvāk vārtu guvumam bija mača favorītes norvēģietes, tomēr Rebeka Stota izklupienā pēdējā brīdī paspēja izsist bumbu uzbrucējai Adai Hegerbergai, kam šķietami atlika jau drošs sitiens vārtos.

Jaunzēlandietes izvirzās vadībā

Toties otrā puslaika sākumā Jaunzēlandes izlase ātrā uzbrukumā atklāja rezultātu - Hanna Vilkinsone trešajā minūtē pēc pārtraukuma precīzi noslēdza Džeki Hendas piespēli no laukuma malas.

Centienos nosargāt pārsvaru, Jaunzēlandes izlase pamazām arvien vairāk atkāpās aizsardzībā, ļaujot pretiniecēm vairāk pārvaldīt bumbu. Norvēģietes 81. minūtē teju panāca izlīdzinājumu, taču bumbu pēc Tuvas Hansenas spēcīga patāla sitiena atvairīja vārtu pārliktnis.

Jaunzēlandietes nerealizē 11 metru soda sitienu

Vārtu konstrukcija paglāba arī Norvēģijas izlasi - par Hansenas spēli ar roku soda laukumā tiesnese pēc epizodes atkārtotas noskatīšanās video piesprieda 11 metru soda sitienu. Tomēr Ria Persivala no 11 metriem trāpīja pa pārliktni.

Jaunzēlandietes sesto reizi piedalās Pasaules kausa finālturnīrā, bet līdz šim nav uzvarējušas nevienā spēlē. Labāk ir sekmējies Norvēģijas izlasei, kas 1995. gadā izcīnīja Pasaules kausu, taču kopš tā laika līdz medaļām nav aizsniegusies.

Vēlāk ceturtdien finālturnīra otrajā atklāšanas spēlē B grupā Sidnejā laukuma saimnieces Austrālijas futbolistes ar 1:0 pārspēja Īrijas valstsvienību. Uzvaras vārtus 52.minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Stefānija Ketlija.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļūs astotdaļfinālā.