Viens no Latvijas florbola tēviem Andris Dzenis saņēmis starptautiskās federācijas apbalvojumu

Viens no Latvijas florbola pamatlicējiem Andris Dzenis saņēmis Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) bronzas godalgu par ieguldījumu sporta veidā, vēsta IFF.

Dzenim apbalvojums pasniegts par dažāda veida palīdzību IFF sacensību rīkošanā kopš 1996.gada, tajā skaitā 2001.gada pasaules čempionāta dāmām organizēšanu.

Dzenis deviņdesmitajos gados veicināja florbola ienākšanu un attīstību Latvijā, 1993.gadā liekot pamatus arī Latvijas Florbola savienībai (LFS).

LFS pirmsākumos Dzenis pildīja viceprezidenta pienākumus, bet vēlāk bija ģenerālsekretārs. Tāpat viņš apmēram 30 starptautiskos turnīros pildījis komisāra pienākumus, kā arī strādājis par tiesnesi un tulkojis florbola noteikumus.

"Mēs ielēcām pēdējā vagonā. Vēl vienu divus gadus būtu novilkuši un vilciens aizietu - izlase nebūtu pasaulē astoņniekā. Es reiz divu nedēļu laikā 20 degvielas uzpildes stacijās rīkoju akcijas florbola reklamēšanai - vari mest florbola vārtos un dabū dzērienu, cepurīti. Tautai florbols patika, izcili centri izveidojās Cēsīs, arī Vaidavā, kur spēlēja, šķiet, desmit procenti iedzīvotāju, pagasta priekšsēdētāju ieskaitot," nesen intervijā "Latvijas Avīzei" stāstīja Dzenis.

Lai gan dažus gadus Dzenis bija prom no florbola, tomēr viņš tajā atgriezās un patlaban strādā LFS valdē.

LETA jau vēstīja, ka Rīgā notikušajā pasaules čempionātā vīriešiem triumfēja Somijas izlase, par planētas spēcīgāko valstsvienību kļūstot trešo reizi vēsturē, kamēr titulētajiem zviedriem nācās samierināties ar sudraba godalgām.

Tikmēr Latvijas izlase savās mājās notiekošo pasaules čempionātu noslēdza desmitajā vietā, kas ir komandas visu laiku zemākā vieta šo turnīru vēsturē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Florbols
Sports
Jaunākie
Interesanti