Šorttrekistam Puķītim pēc kvalifikācijas paredz dalību Soču olimpiskajās spēlēs

Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) par iegūtajām ceļazīmēm uz ziemas olimpiskajām spēlēm informēs 21. decembrī, taču neoficiāli aprēķini kvalifikācijas noslēgumā liecina, ka Sočos startēs arī Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis, pastāstīja sportista trenere Viktorija Dergača.

Puķītim ir itin droša dalība olimpiskajās sacensībās 1500 metru distancē un nav izslēgta iespēja, ka viņš varētu startēt arī 500 metros, paskaidroja Dergača. Trešajā individuālajā distancē - 1000 metros - Puķītim olimpisko izredžu praktiski nav.

Olimpiskā kvalifikācija šorttrekistiem beidzās svētdien ar Pasaules kausa posmu Kolomnā, Krievijā. Par ceļazīmēm uz Sočiem sportisti cīnījās divos posmos - Kolomnā un iepriekšējā nedēļas nogalē Turīnā, Itālijā. Olimpiskajā kvalifikācijā startēja arī Jēkabs Saulītis, Roberts Zvejnieks un Evita Krievāne, taču viņiem ieskaites punktu pietrūka.

Lai gan kvalifikācija ir beigusies, nav sagaidāms, ka ISU par iegūtajām ceļazīmēm uz Sočiem nacionālās federācijas informēs ātrāk nekā 21.decembrī, sacīja Dergača.

PK posmā Turīnā Puķītis ieguva 29.vietu 1500 metros un 34.vietu 500 metros. Savukārt Kolomnā viņa rēķinā abās distancēs bija attiecīgi 31. un 35.vieta. Sočos pa 32 dalībniekiem būs 500 metros un 1000 metros, bet 36 slidotāji startēs 1500 metru distancē.

Iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēlēs 2010.gadā Vankūverā Latviju šorttrekā pārstāvēja Haralds Silovs, kurš kļuva par vienīgo sportistu, kas vienlaicīgi startēja arī olimpiskajās sacensībās klasiskajā ātrslidošanā. Pirms Soču ziemas olimpiskajām spēlēm Silovs koncentrējās startiem ātrslidošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti