Rubļevska iegūst 9.vietu pasaules čempionātā modernajā pieccīņā (papildināts)

Latvijas modernās pieccīņas meistare Jeļena Rubļevska sestdien Taivānā izcīnīja 9.vietu pasaules čempionātā, kur sarežģīto laikapstākļu dēļ finālsacensības sievietēm ilga divas dienas. Vīriešu konkurencē 31.vietu ieguva Deniss Čerkovskis, bet abas zelta medaļas nopelnīja Lietuvas sportisti Laura Asadauskaite un Justins Kinderis.

(papildināts pēc vīriešu fināla noslēguma)
Četru disciplīnu summā Rubļevska nopelnīja 5160 punktus. Pēc piektdien notikušajām sacensībām paukošanā un peldēšanā 37 gadus vecā sportiste bija 11.vietā ar 2020 punktiem. Vēlāk viņa nopelnīja 1144 punktus jāšanā, kas disciplīnā bija 19. rezultāts, bet skriešanas un šaušanas kombinācijā ar 1996 punktiem ieņēma 16.vietu.

Londonas olimpisko spēļu čempionei Asadauskaitei uzvaru nodrošināja 5312 punkti, turklāt viņa bija labākā kombinācijā. Sudraba medaļu nopelnīja Jane Markeša no Brazīlijas, bet par Krievijas sportisti kļuvusī lietuviete Donata Rimšaite ar 5284 punktiem ieguva bronzu. Finālā cīnījās 36 dalībnieces.

Pasaules čempionātos Rubļevska startē kopš 2000.gada, kad izcīnīja bronzas medaļu. Labāko desmitniekā viņa nebija iekļuvusi kopš 2006.gada.

Vīriešu konkurencē Deniss Čerkovskis sestdien 31.vietu ieguva ar 5460 punktiem. Paukošanā viņš ieņēma 14.vietu ar 736 punktiem, peldēšanā ar 1240 punktiem bija 30.vietā, bet jāšanā ar 1120 punktiem ierindojās 25.vietā. Sacensības Čerkovskis noslēdza ar 2364 punktiem un 15.vietu kombinācijā. Kinderis uzvaru nodrošināja ar 5824 punktiem, uz goda pjedestāla zemākajiem pakāpieniem atstājot britu Nikolasu Vudbridžu (5804 punkti) un Krievijas pārstāvi Aleksandru Ļesunu (5788).

Pasaules čempionāta norisi Taivānā iekavēja taifūns "Trami", kas ar spēcīgu vēju un stipru lietu izjauca iepriekš plānoto kārtību gan kvalifikācijā, gan finālos sievietēm.