Preiss finišē 9.vietā PČ «Formula Winsurfing» klasē

Burātājs Jānis Preiss izcīnīja 9.vietu Horvātijā notikušajā pasaules čempionātā (PČ) "Formula Windsurfing" klasē un sasniedza līdzšinējā karjerā labāko panākumu, otrdien informēja Latvijas Vindsērfinga asociācijā (LVA).

Pēc kvalifikācijas braucieniem Preiss bija 5. vietā, turpmākajos braucienos finišēja 10., 19., 11., 8., 9. vietā, bet pēdējā braucienā uzvarēja ar lielu pārsvaru, kopvērtējumā ierindojoties 9.vietā.

Preiss atzina, ka pasaules čempionāts Viganjas apkaimē noritēja ideālos laika apstākļos. "Katru dienu pūta termiskais vējš, kas ieskrējās starp klinšu grēdām, radot tādu kā caurvēja efektu ar pilnīgi gludu ūdeni. Braukšana šādos apstākļos bija ļoti ātra, kā arī svarīgi bija izvēlēties pareizu taktiku, jo akvatorija bija ierobežota," sacensību apstākļus raksturoja Preiss.

Māris Birzulis čempionātu noslēdza 27. vietā. Ansis Dāle "Grandmaster" divīzijā ieņēma otro vietu un kopvērtējumā bija 35.. Zelta grupā 53.vietu ieņēma Jānis Rencis. Pakāpi zemākajā sudraba grupā 12.vietu ieņēma Aleksandrs Ļeontjevs, turpretim 14.vietā finišēja Kristaps Keidāns, kurš jauniešu vērtējumā bija ceturtais.

Pasaules čempionāts neolimpiskajā "Formula Windsurfing" klasē pirma gada notika Baltijas jūrā pie Liepājas, kur šogad augustā būs Eiropas čempionāts. "Formula Windsurfing" ir universālākais vējdēļu veids, ar kuru iespējams burāt vienlīdz labi gan lēnos, gan ātros vējos. Tas ir īpaši piemērots vidēja līmeņa un pieredzējušiem braucējiem.