Pieccīņniekam Nakonečnijam piešķir pilsonību par īpašiem nopelniem Latvijas labā

Saeimas deputāti ceturtdien par īpašiem nopelniem valsts labā piešķīra Latvijas pilsonību pieccīņniekam Ruslanam Nakoņečnijam, kurš līdz šim bija Ukrainas pavalstnieks un sportā to arī pārstāvēja līdz karam Austrumukrainā.

Pilsonības piešķiršanu atbalstīja lielais vairākums tautas priekšstāvju – 92 deputāti. Vienlaikus neviens nebija „pret” vai "atturas".

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāts Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK) deputātiem atgādināja, ka jau līdz šim Nakoņečnijs ir sasniedzis atzīstamus panākumus modernās pieccīņas sacensībās, pārstāvot Latviju.

Viņš norādīja, ka turpmāk no 24 gadus vecā Nakoņečnija var sagaidīt būtiskus panākumus. Arī tiekoties ar Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputātiem, Nakoņečnijs esot izrādījis savu motivāciju iegūt Latvijas pilsonību, turpināt mācīties latviešu valodu un atteikties no Ukrainas pilsonības.

Sportistiem atlikušas vēl divas iespējas, kā tikt uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm - vēl pa trim ceļazīmēm vīriešu un sieviešu konkurencē tiks sadalītas 2016.gada pasaules meistarsacīkstēs, savukārt pēdējie seši olimpisko spēļu dalībnieki 2016.gadā tiks noteikti pēc vietas pasaules rangā, iepriekš atgādināja LETA, norādot, ka Nakoņečnijs nākamajā gadā paredzētajās olimpiskajās spēlēs varētu pārstāvēt Latviju.

Arī Ukrainas Olimpiskā komiteja ir ļāvusi Nakoņečnijam mainīt pilsonību.

Nakonečnijs dzīvo un trenējas Latvijā, ar kuras licenci startē, taču atzīst, ka ir grūti pārslēgties, jo katru dienu sazvanās ar mājiniekiem bruņota konflikta ietekmētajā Ukrainā. Nakoņečnijs ir dzimis Mariupolē, bet pirms došanās uz Latviju trenējās Doņeckā. 

5 komentāri
dd
Cilvēks, kas viegli atsakās no Ukrainas pilsonības savas karjeras labā, nevieš simpātijas. Ja tas notiktu citā laikā, tas paliktu nepamanīts. Bet šobrīd Ukrainai ir grūts laiks. Nē, šāds cilvēks nav uzticams.
reptilis
Tā kā vergu tirgū - nopirksim šito.....,kāda mūsu sporta izaugsme!
nu gan
joprojām nesaprotu, kādēļ kaut kādi tur sportisti ir labāki par citiem
vai šis cilvēks prot runāt latviski
vai šis cilvēks prot runāt latviski? Ko viņš zina par latviešu kultūras atķirību starp citām tautām?
zinātajs
Šī iniciatīva nāca laikā, kad Eiropu pārplūdina bēgļu straumes, kas drīzumā skars arī mūsu valsti, līdz ar to pirms dažām nedēļām bija grūti prognozēt, vai Saeimas lēmums Nakoņečnijam būs labvēlīgs. Pēcāk šis jautājums tika izdiskutēts komisijās, kur ukrainis iepriecināja ar latviešu valodas zināšanām un apliecināja, ka savu nākotni saista ar Latviju, tikta panākta vienošanās par zaļo gaismu. Nakoņečnijs sola atteikties no Ukrainas pilsonības.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Citi
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti