Ukrainas jātniecei Jevai Bilokrinickai piešķir Latvijas pilsonību

Saeima sēdē ceturtdien, 15. februārī, nolēma atzīt Ukrainas pilsoni, sportisti Jevu Bilokrinicku par Latvijas pilsoni.

Likumprojektu atbalstīja 78 Saeimas deputāti, neviens nebalsoja pret un neatturējās  balsojumā.

Likumprojekta anotācijā teikts, ka Bilokrinicka kopš 2017. gada kā Ukrainas Jātnieku federācijas pārstāve ir piedalījusies dažādās starptautiskās sacensībās iejādes disciplīnā. No 2021. gada, pārstāvot Latvijas Jātnieku federāciju, piedalījās Eiropas čempionātā junioriem un citās starptautiskās sacensībās.

Bilokrinicka ir 2021. un 2022. gada Latvijas čempione iejādē junioru kategorijā. Šajos gados arī apbalvota kā labākā Latvijas iejādes sportiste junioru kategorijā. No 2023. gada vairs nevar pārstāvēt Latviju starptautiski, jo atbilstoši nosacījumiem to drīkst darīt tikai personas, kurām ir Latvijas pilsonība.

Savu nākotni Bilokrinicka saista ar Latviju un vēlas pārstāvēt Latviju 2028. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Losandželosā un citās sacensībās

Bilokrinickas vēlmi iegūt Latvijas pilsonību atbalsta Latvijas Jātnieku federācija un biedrība "Barratt Equestian".

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija izvērtēja Bilokrinickas iesniegtos dokumentus, tikās ar pilsonības pretendenti un uzklausīja viņas skaidrojumu par motivāciju iegūt Latvijas pilsonību, sportiskajiem sasniegumiem un nākotnes iecerēm.

Saeimas komisija pieprasīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) veikt pārbaudi par pilsonības pretendentes atbilstību Pilsonības likuma nosacījumiem un saņēma atbildi, ka

Latvijas atbildīgo iestāžu rīcībā nav informācijas, ka uz Bilokrinicku būtu attiecināmi kādi Pilsonības likuma 11. pantā minētie ierobežojumi.

PMLP arī norādījusi, ka Bilokrinickai kopš 2023. gada jūnija Latvijā ir izsniegta pastāvīgā uzturēšanās atļauja un šobrīd viņa nav tiesīga iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā. Izvērtējot visu iegūto informāciju, komisija atbalstīja Latvijas pilsonības atzīšanu Bilokrinickai ar speciālu likumu.

Saeimas komisijas sēdē Bilokrinicka deva solījumu par uzticību Latvijas Republikai. Ņemot vērā Bilokrinickas sportiskos sasniegumus, pārstāvot Latviju starptautiskās sacensībās, valsts tēla atpazīstamības popularizēšanu pasaulē, izvērtējot individuālos apstākļus, komisija sagatavoja likumprojektu par viņas atzīšanu par Latvijas pilsoni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti