Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Eiduka un Vīgants maina tautas skatījumu uz distanču slēpošanu

Ukraina un modernā pieccīņa

Modernās pieccīņas izlases galvenais treneris Jefremenko: Situācija Ukrainā ir daudz grūtāka, nekā spējam iedomāties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saruna ar Latvijas modernās pieccīņas izlases galveno treneri Mihailu Jefremenko ierakstīta 26. februārī. Kopš tā laika negulētas ne trīs, bet jau 13 naktis. Turklāt pēdējās četras dienas Mihailam nav izdevies sazināties ar vecākiem, kuri dzīvo Hostomeļā pie Kijevas. Viņš cer vien uz pienācīgu zaļā koridora izveidi.

Situācija ir briesmīga. Kā “Sporta studijai” stāsta Jefremenko, viņam vecāki, radi, draugi, klasesbiedri, treneri dzīvo Ukrainā. “Protam, līdz galam mēs nevaram saprast, kas tur notiek,” stāsta treneris, norādot, ka situācija ir ļoti sarežģīta, daudz grūtāka, nekā mēs spējam iedomāties.

Mihails Jefremenko dzimis un audzis Ukrainā. Beidzis Ukrainas Universitāti, apgūstot specialitāti ''Paukošanas un modernās pieccīņas treneris''. 

2004. gadā pēc neiekļūšanas Ukrainas Olimpiskajā modernās pieccīņas komandā pārcēlās uz Latviju un pēc diviem gadiem ieguva Latvijas pilsonību.

Mihails ar ģimeni joprojām dzīvo Latvijā un trenē šobrīd vienīgo modernās pieccīņas pārstāvi Latvijā Pāvelu Švecovu.

Latvijas modernās pieccīņas saikne ar Ukrainu bijusi spēcīga kopš 2014. gada vidus – toreiz pēc Krimas aneksijas un Donabasa kara Ukrainā uz Latviju pārcēlās Ukrainas izlases otrais numurs Ruslans Nakoņečnijs.

Sportists pienācis pie Jefremenko sacensībās Ukrainā un pastāstījis par situāciju – variantu nav, un viņš vēlas pārcelties, un lūdzis palīdzību. Sportistam nebija kur dzīvot, par ko dzīvot, nebija iespējas trenēties. Un tā sanāca…

Nakoņečnijs Latvijas formā 2015. gadā uzvarēja Pasaules kausa posmā Ēģiptē – šajā gadā par īpašiem nopelniem valsts labā ieguva Latvijas pilsonību. Toreiz viņš atzina, ka ir ļoti laimīgs – jauna valsts, jauna dzīve.

Ruslans pārstāvēja Latviju 2016. gadā olimpiskajās spēlēs Rio. Viņa mērķis bija kvalificēties 2021. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs, bet tas neizdevās... Tas viss sarežģītas traumas dēļ. Ar to arī bija jāliek punkts profesionālajai karjerai. Ruslans vēl joprojām dzīvo Latvijā, taču vecāki dzīvo Ukrainā, pierobežas teritorijā.

2018. gadā Latvijas pilsonību piešķīra vēl vienam Ukrainas sportistam no Doneckas Oleksandram Pinčukam. Stāsts stipri līdzīgs kā Nakoņečnijam. Un arī viņš izlēma turpināt savu karjeru turpināt citā valstī – Latvijā.

Arī Oleksandra mērķis bija piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs, bet pilnīga naudas līdzekļu trūkuma dēļ viņš pārstāja trenēties un ir beidzis karjeru. Šobrīd Pinčuks dzīvo Latvijā un strādā lopkopības uzņēmumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti