Ukrainas karavīri ziņo par Blagodatnes ciema atkarošanu Doneckas apgabalā

Ukrainā joprojām turpinās pretuzbrukuma darbības, ko apstiprinājis arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, norādot, ka komandieri pašlaik ir pozitīvi noskaņoti. Šodien parādījušās ziņas, ka Ukrainas aizstāvjiem izdevies atkarot ciemu Doneckas apgabalā. Savukārt Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara paziņojusi, ka Krievija pārvieto savas kaujas spējīgākās vienības no Hersonas virziena. Līdz ar to, tagad esot redzams, kādēļ Krievija iznīcinājusi Kahovkas hidroelektrostaciju (HES).

Ukrainas karavīri ziņo par Blagodatnes ciema atkarošanu Doneckas apgabalā
00:00 / 03:21
Lejuplādēt

Ukrainas armija turpina īstenot pretuzbrukuma darbības vairākos frontes sektoros, tostarp pie Bahmutas, kā arī dienvidos, Zaporižjas apgabalā pie Orihivas un pie Zaporižjas, un Doneckas apgabalu robežas.

Šodien parādījušās ziņas, ka Ukrainas armijai izdevies atkarot Blagodatnes ciemu Doneckas apgabalā. Sociālajos tīklos izplatīts video, kurā Ukrainas karavīri uz ēkas ciemā izkar Ukrainas karogu.

Operācijas laikā sagūstītas Krievijas militārpersonas. Tāpat pienāk neapstiprināta informācija par Ukrainas bruņoto spēku panākumiem vēl vismaz trīs ciemos.

Lai gan vietām frontē pārrauta Krievijas pirmā aizsardzības līnija, priekšā vēl citi nocietinājumi, un ienaidniekam joprojām ir lielas priekšrocības personāla, munīcijas un lidmašīnu skaita ziņā.

Krievijas mērķi, uzspridzinot HES, kļuvuši skaidri

Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara paziņojusi, ka Krievija pārvieto savas kaujas spējīgākās vienības no Hersonas virziena. Viņa skaidroja, ka Krievijas mērķis, uzspridzinot Kahovkas HES, tagad kļūst acīmredzams. Proti, tas darīts, lai novērstu Ukrainas Aizsardzības spēku ofensīvu Hersonas apgabalā un atbrīvotu nepieciešamās rezerves, lai varētu tās pārvietot uz Zaporižjas un Bahmutas apgabaliem.

Krievija vēlējusies "sašaurināt" iespējamo Ukrainas bruņoto spēku aktīvo darbību ģeogrāfiju.

Maļara piebilda, ka, sagraujot Kahovkas HES, Krievijas vadība cenšas panākt, lai daļa Ukrainas armijas būtu aizņemta ar katastrofas seku likvidēšanu un nespētu atbrīvot okupētās teritorijas Dņepras upes austrumu krastā Hersonas apgabalā.

Zelenskis netaupa kritiku palīdzības organizācijām

Savukārt plūdu skartajās vietās turpinās cilvēku evakuācija un seku apzināšana. Hersonas apgabalā ūdens līmenis pamazām samazinās, tomēr šodien to skārušas lietavas, tādēļ tas nenotiek tik ātri, cik varētu gribēt. Ūdens līmenis apgabalā kopš 8. jūnija samazinājies par pusotru metru. Šobrīd visā apgabalā ir applūdušas 46 apdzīvotās vietas.

Ukrainas kontrolētajā Hersonas apgabala daļā bojā gājuši pieci cilvēki, bet 35 pazuduši bez vēsts. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis atzinis, ka no Hersonas un Mikolajivas apgabaliem izglābti vairāk nekā 3000 cilvēku, bet palīdzību gaida arī okupētajā teritorijā esošie.

Viņš kārtējo reizi veltījis kritiku starptautiskajām organizācijām, kas nav spējušas adekvāti palīdzēt.

"Tagad diemžēl mēs redzam, ka dažviet pasaulē ir vienkārši apkaunojoša vienaldzība pret ekocīdu un cilvēku traģēdiju, ko izraisīja Krievijas teroristu uzbrukums Kahovkas HES.

Kad starptautiskajām organizācijām, kurām ir jāsargā dzīvība globālā mērogā, nav laika organizēt un nosūtīt glābšanas misiju uz okupēto teritoriju pat nedēļas laikā… kad daži pasaules spēlētāji neuzdrošinās nākt klajā pat ar skaidriem un stingriem paziņojumiem, kas nosoda šo jauno Krievijas kara noziegumu, teroristus vienkārši iedrošina šis pasaules vājums, šī vienaldzība.

Un mums tas ir jāpārvar. Un mēs to pārvarēsim," sacīja Zelenskis.

Kreisajā Dņepras krastā, kuru okupējusi Krievija, organizētu evakuāciju joprojām nav iespējams veikt. Tomēr vairāki tur dzīvojošie cilvēki ir tikuši izglābti vai tiem izdevies izkļūt no okupētās teritorijas pašiem.

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti