«Lielvārdes» florbolisti kļūst par Latvijas čempioniem

"Lielvārde" sestdien "Arēnā Rīga" izcīnīja zelta medaļas Latvijas čempionātā, finālspēlē ar 7:3 pārspējot "Mogo-RTU/Rockets" florbolistus. Bronzu nopelnīja pērnās sezonas čempioni Cēsu "Lekrings", kas spēlē par 3.vietu ar 8:5 uzvarēja "Ulbroka/Masters".

"Lielvārde" otrās trešdaļas sākumā panāca 3:1 pārsvaru, ko gan nenosargāja, tomēr pēdējā periodā iemeta vēl četrus vārtus un nodrošināja uzvaru. "Lielvārdes" spēlējošais treneris Atis Blinds pēc uzvaras Latvijas Televīzijā sacīja, ka spēles kvalitāte viņa vadītajai komandai bija zema, ko acīmredzami veicināja fināla gaisotne, taču galvenais mērķis uzvarēt tika sasniegts.

Rezultātu pirmās trešdaļas 12.minūtē atklāja Atis Blinds, pārspējot pretinieku vārtos savu dvīņubrāli Andi Blindu. "Mogo-RTU/Rockets" gan ātri panāca izlīdzinājumu pēc Edžus Bunkas precīza metiena.

Atis Blinds trešdaļas noslēgumā Latvijas Televīzijā sacīja, ka jāspēlē ir aktīvāk un agresīvāk, lai nepielāgotos pretinieku spēles stilam.

Vadību "Lielvārdei" otrās trešdaļas vidū atjaunoja Toms Akmeņlauks, bet priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma Pēteris Freimanis nerealizēja soda metienu, palaižot garām iespēju gūt trešos vārtus.

"Mogo-RTU/Rockets" vārtsargs Andis Blinds pēdējā pārtraukumā sacīja, ka tikai vēlāk sapratis, ka pirmos vārtus ielaidis pēc brāļa metiena. Viņš prognozēja asu cīņu pēdējā trešdaļā, jo abas komandas būs nepiekāpīgas.

Trešie vārti krita pēdējā perioda sākumā, kad vārtu tālajā stūrī trāpīja Mikus Valpēters, tomēr par krasu pavērsienu kļuva "Mogo-RTU/Rockets" divi gūti vārti. Aivis un Edijs Hammeri panāca 3:3, bet jau nepilnu minūti vēlāk Freimanis atguva vadību "Lielvārdei" un četrarpus minūtes pirms spēles beigām iemeta arī piektos vārtus. Ar vēl vienu precīzu metienu čempionu titulu nostiprināja Valpēters, bet Kārlis Vitkovskis mača izskaņā iemeta bumbiņu tukšos vārtos.

Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons Latvijas Televīzijā priecājās par florbola svētku gaisotni "Arēnā Rīga". To veicināja arī LFS izvēlētā superfinālu sistēma medaļnieku noteikšanā, atsakoties no vairāku spēļu sērijas rīkošanas.

Jau vēstīts, ka sievietēm par Latvijas čempionēm kļuva Kocēnu "Rubenes" florbolistes, kuras sestdien finālā ar 6:1 uzvarēja NDD vienību no Rīgas. Bronzas medaļas jau ceturtdien nodrošināja "Ķekava" ar uzvaru 7:2 pret "Rīgas Lauvām".

"Arēnā Rīga" sestdien arī ielozēja grupas 2016.gada pasaules čempionātā vīriešiem, kas Latvijas galvaspilsētā risināsies decembrī.