Latvijas orientieristes pasaules čempionātā Turaidā iegūst 7.vietu stafetē, vīrieši - astotie

Mājinieces Latvijas izlases orientieristes Inga Dambe, Laura Vīķe un Sandra Grosberga ceturtdien Turaidā ieguva 7.vietu pasaules čempionāta stafetē, liecina organizatoru informācija. Vēlāk ceturtdien stafetē vīriešiem Latvijas komanda pāris kilometrus pirms finiša turējās līderpozīcijās, tomēr finišēja astotā.

Par pasaules čempionēm sievietēm kļuva Šveices trio ar rezultātu viena stunda 45 minūtes un trīs sekundes. Sudraba godalgas nopelnīja 15 sekundes lēnākās zviedrietes, bet par bronzas laureātēm kļuva Krievijas sportistes, kuras no uzvarētājām šķīra divas minūtes un 17 sekundes.

Dambe pirmo posmu noslēdza 7.vietā, bet Vīķe pēc otrā posma stafeti Grosbergai nodeva astotā. Pēdējā posma vidū Grosberga apsteidza Austrijas orientieristi Ursulu Kadanu un septītajā pozīcijā arī finišēja. Latvijas komanda čempionēm šveicietēm zaudēja 11 minūtes un 28 sekundes.

Pēc finiša Dambe ar savu sniegumu bija apmierināta, Vīķe atzina, ka savu etapu gribējusi veikt labāk, bet Grosberga priecājās par komandas pacelšanu vienu pozīciju augstāk.

Vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēja Andris Jubelis, Edgars Bertuks un Rūdolfs Zērnis. Pirmo posmu Jubelis noslēdza kā līderis, Bertuks otro posmu pabeidza 4.vietā 20 sekundes aiz līderiem norvēģiem, toties Zērnis pēdējā posmā izvirzījās līderpozīcijās. Pēdējā posma beigas gan izvērtas neveiksmīgas un mājiniekiem neizdevās noturēties arī sešiniekā.

Zērnis atzina, ka izdarījis visu maksimālo, distancē nav kļūdījies, taču konkurenti bijuši fiziski spēcīgāki. “Jāiet trenēties skriešanā. Pretinieki vienkārši bija ātrāki. Bez variantiem," Zērni citēja organizatori. "Distancē jutos labi, šis apvidus bija man pieņemams. Protams, ir jau mazliet kreņķis, jo medaļas bija tik tuvu. Bet es neizdarīju neko muļķīgu, vienkārši pārējie bija labāki. Un tas ir rets gadījums, kad stafetēs ir tik blīvi rezultāti – vienā minūtē ir pirmās astoņas komandas."

Savu posmu lieliski aizvadījušais Jubelis sākumā bijis ļoti satraucies, taču drīz vien ieguva pārliecību un saprata, ka viss būs kārtībā. "Bija grūti, ļoti grūti.. taču “Stirna buka” skrējienos esmu izcīnījis kalnu karaļa titulu. Tāpēc nolēmu kārtīgi uzskriet, jo viss taču būs labi! Un bija labi," viņš teica.

Savukārt Bertuks pat domājis atteikties no starta, jo dienu iepriekš juties nevesels. Taču no rīta pēc viegla treniņa viņš atkal juties labi. "Tāda iespēja – piedalīties stafetē pasaules čempionātā Latvijā – ir vienreiz dzīvē, tāpēc biju gatavs darīt visu, kas manos spēkos. Uzskatu, ka tehniski noskrēju tuvu perfektam rezultātam, bet fiziski gan gribējās labāk. Kalnos patiešām bija fiziski smagi," pastāstīja Bertuks.

Zelta medaļas izcīnīja norvēģi ar četru sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem konkurentiem Zviedrijas orientieristiem. Bronzu nopelnīja Francija, kas uzvarētājiem zaudēja 10 sekundes. Latvijas trio no čempioniem šķīra 58 sekundes.

Pasaules čempionāta noslēgumā sestdien vēl noskaidros medaļu ieguvējus garajā distancē.

Sacensībās Latvijā ir pārstāvēti pieci kontinenti - startē 49 valstu sportisti no Eirāzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Okeānijas. Pasaules čempionātā piedalās vairāk nekā 340 orientieristu.