Latvijas handbolisti pēc astoņu gadu pārtraukuma izcīna Rīgas domes kausu

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība ar svētdien Olimpiskajā sporta centrā noturētu neizšķirtu 22:22 pret Igauniju kļuva par Rīgas domes kausa ieguvēju, informēja organizatori. Latvijas izlase tradicionālajā četru komandu turnīrā nebija uzvarējusi kopš 2006.gada.

Uzvarētājiem rezultatīvākais pēdējā spēlē bija astoņus vārtus guvušais Jānis Pavlovičs, kurš realizēja arī divus 7 metru soda metienus, bet pieci vārti bija Raimonda Trifanova rēķinā. Igauņiem piecu vārtu guvumu nodrošināja Ardo Puna. Latvijas handbolisti savā pēdējā uzbrukumā panāca neizšķirtu, kas nodrošināja pirmo vietu turnīra kopvērtējumā.

Latvijas izlase guva pirmos četrus vārtus spēlē un turpinājumā panāca 8:3. Tomēr laukuma saimnieku pieticīgā darbība uzbrukumā ļāva igauņiem rezultāta starpību samazināt līdz minimumam (10:9). Otrā puslaika sākumā Igaunijas izlase pirmoreiz izvirzījās vadībā (12:11) un cīņas turpinājumā nevienas komandas pārsvars nepārsniedza vienus vārtus. Pagalam nesekmējoties spēlei uzbrukumā, Latvijas izlase spēles pēdējo minūti sāka, kontrolējot bumbu pēc galvenā trenera Uģa Vikštrēma pieprasīta pārtraukuma. Neizšķirtu 43 sekundes pirms spēles beigām panāca Elvijs Borodovskis, un aizsardzībā laukuma saimnieki spēja noturēt sev nepieciešamo neizšķirtu.

Vikštrēms ir apmierināts ar Kreicberga sniegumu turnīrā un sarunā Latvijas Radio solīja, ka spēlētājs tiks sastāvā valstsvienības nākamajām kvalifikācijas spēlēm. Vikštrēms arī atgādināja, ka šoreiz izlasē pietrūka triju spēcīgu spēlētāju.

Latvijas izlases treneris Uģis Vikštrēms rezumē komandas sniegumu
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Rīgas domes kausa izcīņa notika 17. reizi un Latvijas izlase uzvarēja devīto reizi. Iepriekšējās divās spēlēs turnīrā Vikštrēma vadītā valstsvienība uzvarēja Somiju  (34:23) un Itāliju (27:25). Trešo vietu turnīrā ieguva Itālijas izlase, kas iepriekš svētdien ar 29:28 bija pārāka par somiem.

Latvijas izlase Rīgas domes kausa izcīņā nespēlēja spēcīgākajā sastāvā, jo vairāki potenciālie dalībnieki nevar piedalīties savainojumu un pienākumu klubos dēļ. Toties tas ļāva izlasē iesaistīt 1996.gadā dzimušo spēlētāju komandas līderus.

Dalība Rīgas domes kausa izcīņā valstsvienībai vienlaikus bija gatavošanās noslēdzošajām četrām 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Slovākiju, Slovēniju un Zviedriju, kas notiks nākamā gada aprīlī, maijā un jūnijā.