Latvijas handbola izlasei neizdodas apturēt slovēņus pārliecinoši zaudētā spēlē

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība sestdien ar 28:39 pārliecinoši piekāpās slovēņiem 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā un cieta divās spēlēs grupā otro zaudējumu. Slovēņi pērn pasaules čempionātā aizkļuva līdz pusfinālam, un atšķirība abu komandu meistarībā izpaudās arī Dobelē.

Aivis Jurdžs Latvijas valstsvienībā bija rezultatīvākais ar septiņu vārtu guvumu, bet sešus vārtus iemeta Dainis Krištopāns. Uzvarētājiem ar 10 vārtiem izcēlās Dragans Gajičs.

Viesi pirmajā puslaikā arvien nostiprinājās vadībā, kas jau pēc 18 minūtēm sasniedza sešu vārtu starpību (14:8). Pirmā puslaika beigās viesi bija iekrājuši astoņu vārtu pārsvaru (21:13), bet pēc pārtraukuma slovēņi ātri sasniedza 10 vārtu handikapu (23:13) un cīņas iznākums praktiski bija izšķirts.

Slovēnijas izlase izmantoja praktiski visas savas iespējas, kas radās pēc mājinieku kļūmēm uzbrukumā. Līdz ar to laukuma saimnieki arī aizsardzībā nepaspēja reaģēt uz pretinieku triecieniem un Slovēnija daudz vārtu guva ātros uzbrukumos.

Abas komandas iepriekš grupā startēja atšķirīgām sekmēm - galvenā trenera Uģa Vikštrēma vadītā Latvijas izlase ceturtdien viesos pārliecinoši piekāpās olimpiskajiem vicečempioniem zviedriem (23:33), turpretim slovēņi vēl dienu iepriekš mājās uzveica Slovākijas valstsvienību (31:25).

Atšķirībā no spēles Zviedrijā šoreiz Latvijas sastāvā bija Jurdžs, kurš ierindā atgriezās pēc ceļgala savainojuma, tomēr spēku samēru laukumā tas būtiski neizmainīja.

Grupas otrā spēlē Slovākijas handbolisti sestdien savā laukumā ar 23:33 kapitulēja zviedriem. Dobelē Latvijas valstsvienība aizvadīja šogad pēdējo cīņu Eiropas čempionāta kvalifikācijā, jo turnīrs atsāksies tikai 2015.gada aprīļa beigās.

Kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā iekļūs pa divām septiņu grupu komandām un viena labākā trešās vietas ieguvēja. Finālturnīrā Polijā vieta 16 komandu vidū jau ir droša laukuma saimnieku valstsvienībai.