Latvijas dambretistiem cerīgs starts spēcīgu sastāvu pulcējušajā «Riga Open»

Spēcīgu sastāvu pulcējis starptautiskais "Riga Open" simtlauciņu dambretes turnīrs, kas Latvijas galvaspilsētā ilgs līdz 28.jūlijam. Sacensības risinās atsevišķi vīriešu un sieviešu konkurencē, kur mājiniekus pārstāv arī titulētie lielmeistari Guntis Valneris un sešpadsmitkārtēja uzvarētāja pasaules čempionātos Zoja Golubeva. Latvijas dambretisti pēc pirmajām kārtām saglabā izredzes uz augstu vietu. 

No pasaules TOP 10 reitinga spēlētājiem Rīgā piedalās seši, arī deviņkārtējais pasaules čempions Aleksandrs Georgijevs, desmitkārtējais pasaules čempions Aleksejs Čižovs, kā arī izcilais Aleksandrs Švarcmans, kurš ir seškārtējs pasaules čempions un vienīgais spēlētājs pasaulē, kam izdevies izcīnīt pasaules čempiona titulu trīs veidos - 64 lauciņu dambretē, brazīļu dambretē un starptautiskajā 100 lauciņu dambretē.

Roberts Misāns par "Riga Open" sastāvuInita Kresa-Katkovska

  Pēc divām kārtām četri līderi ir iekrājuši pa četriem punktiem - vadībā līdzās Krievijas dambretistiem Georgijevam, Ivanam Trofimovam un Baltkrievijas spēlētājiem ir arī Valneris. Savukārt sievietēm Golubeva ar trim punktiem seko divām līderēm krievietēm Darjai Tkačenko un Sandārai Aprosimovai. 

  Gunti Valneris par "Riga Open"Inita Kresa-Katkovska

   Latvijā nekad iepriekš nav noticis dambretes turnīrs ar tik spēcīgu sastāvu, Latvijas Radio pastāstīja Valneris. Viņš norādīja, ka Latvijas Dambretes savienības prezidents Roberts Misāns allaž ir vēlējies pašu mājās sarīkot kādu izcilu turnīru. Prognozēt uzvarētāju turnīrā, kas notiek pēc Šveices sistēmas, ir ļoti sarežģīti, jo ir spēcīgs sastāvs, bet netiek spēlēts apļa turnīrs, paskaidroja Valneris. 

   Zoja Golubeva par dalību "Riga Open" Inita Kresa-Katkovska

    Golubeva sarunā Latvijas Radio atzina, ka pērn praktiski noslēdza spēlētājas karjeru, bet nolēma piedalīties "Riga Open", lai spēlētu ar prieku un improvizētu. Junioru turnīrā jau startēs vairāki Golubevas audzēkņi. 

    Pieczvaigžņu turnīrā, kur piedalās 17 valstu dambretisti, izspēlē deviņas kārtas pēc Šveices sistēmas, un tas notiek Pasaules kausa izcīņas ietvaros. Turnīra balvu fonds ir 10 000 eiro.

    Pasaules kausa izcīņas sezonā jau aizvadīts posms Kotdivuārā, bet pēc turnīra Rīgā augustā sekos sacensības Ķīnā un gaidāmi vēl seši citi posmi. 

    Pasaules čempione Natālija Sadovska "Riga Open" atklāšanā

    Pēc turnīra noslēguma 29.jūlijā dambretistiem vēl paredzēts izspēlēt pasaules čempionātu ātrspēlē. 

    Kļūda rakstā?

    Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Saistītie raksti
    Sports
    Sports
    Jaunākie
    Interesanti