Latvijai astotā vieta komandu sacensībās PČ šaušanā

Latvijas vīriešu šaušanas izlase otrdien izcīnīja astoto vietu Dienvidkorejā notiekošajā pasaules čempionātā.

Latvijas komanda, kuru pārstāvēja Emīls Vasermanis, Lauris Strautmanis un Igors Aleksandrovs, 50 metru šaušanā ar standarta pistoli ierindojās astotajā vietā 16 izlašu konkurencē. Vasermanis tika pie 553 punktiem, Strautmanis sakrāja 547 punktus, bet Aleksandrova kontā 533. Summā Latvijas izlase sakrāja 1633 punktus, kas deva astoto vietu.

Uzvaru ar summā 1670 punktiem guva mājiniece Dienvidkoreja.

Savukārt individuālajā ieskaitē Vasermanis bija 14.vietā, Strautmanis - 28., bet Aleksandrovs 55.pozīcijā.

Vēl otrdien 50.vietā 100 dalībnieku konkurencē ierindojās Agate Rašmane, kura desmit metru šaušanā ar pneimatisko pistoli sakrāja 567 punktus. Lai kvalificētos finālam, kurā piedalījās astoņas sportistes, bija nepieciešams iegūt 580 punktus.

Tikmēr junioru jaukto komandu sacensībās desmit metros ar pneimatisko pistoli 25.vietā ierindojās Selīna Kovaļevska un Ernests Erbs. Kovaļevska sašāva 370 punktus, bet Erba kontā 375, kas summā deva 745 punktus.

Savukārt svētdien Strautmanis un Rašmane palika 34.vietā jaukto komandu sacensībās desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli. Latvijas sportisti kvalifikācijā sakrāja 757 punktus, bet, lai iekļūtu finālā, bija nepieciešams pārvarēt 771 punktu robežu.

Svētdien junioru klasē šaušanā ar standarta pistoli 50 metru distancē 18.vietu 31 dalībnieka konkurencē ieguva Rihards Zorge, bet 23.pozīcijā palika Ernests Erbs.

Pasaules čempionāts risināsies līdz nākamās nedēļas nogalei.