Viena kvota kabatā, divas – prātā. Latvijas šāvēji kaldina Parīzes olimpiskās atlases plānus

Šaušanas sportā Latvijai ceļazīmi uz 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm jau ir nodrošinājusi Agate Rašmane, tomēr izlasē pamatoti cer uz trīs šāvēju dalību nākamvasar visprestižākajās sacensībās. 

Rašmane izcīnīto kvotu dalībai Parīzes spēlēs, visticamāk, izmantos pati, savukārt Emīlam Vasermanim un Laurim Strautmanim vēl jācīnās par ceļazīmi, kaut abi ir ļoti tuvu tai un iespējas kvalificēties vēl būs, Latvijas Radio pastāstīja šāvēju treneris Vilnis Celmiņš.

Latvijas šāvēji tiecas izcīnīt maksimāli daudz olimpisko kvotu dalībai Parīzes spēlēs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Strautmanis augustā pasaules čempionātā izcīnīja sudraba medaļu 50 metru distancē šaušanā ar pistoli, savukārt Vasermanis septembrī Brazīlijā sasniedza 2. vietu Pasaules kausa posmā šaušanā ar pneimatisko pistoli 10 metru distancē, kur Strautmanis bija trešais.

Vēl šosezon Latvijas spēcīgākie šāvēji novembrī startēs Pasaules kausa finālā, bet 2024. gada februāra beigās sportistus gaida starts Eiropas čempionātā, kur arī Vasermanim un Strautmanim būs iespēja tikt pie olimpiskajām ceļazīmēm. 

"Emīlam ar Lauri no nākamā gada ir jāpiedalās četros Pasaules kausa posmos. 7. jūnijā mums novelk strīpu un no reitinga viens labākais tiek uz olimpiādi, bet puišiem vēl ir iespēja izcīnīt [olimpiskās ceļazīmes] Eiropas čempionātā Ģērā, kur ir divas licences. Aprīlī Rio ir Starptautiskās šaušanas federācijas noslēguma mačs, kur arī var izcīnīt divas vietas," pastāstīja Celmiņš. "Tā ka čaļiem vēl ir divas iespējas, šobrīd viņi abi ir TOP10 pasaulē."

Tik tuvu kā pašlaik plašai pārstāvniecībai olimpiskajās spēlēs Latvijas šāvēji nekad iepriekš nav bijuši,

uzsvēra Celmiņš. Viņu priecē, ka jau vairāk nekā 10 gadu šaušana ar elites līmeņa sportistiem ir pārstāvēta Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV), kas liecina par sistēmas pēctecību, nevis  tikai atsevišķu līderu ieguldījumu. Bažas šaušanas meistariem gan rada tas, ka Latvijas sportā plānoto reformu dēļ pasaulē TOP 10 sportisti ir neziņā par nākamās sezonas sākumu. 

Parīzes olimpiskās spēles 2024. gadā ilgs no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti