Kanoists Iļjins izcīna piekto vietu pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā

Latvijas kanoists Dagnis Iļjins sestdien Portugāles pilsētā Montemoro izcīnīja 5. vietu U-23 pasaules čempionātā, bet smaiļotājs Aldis Vilde bija sestais junioru konkurencē, informē organizatori.

Kanoe vieniniekos (C-1) Iļjins 1000 metru distancē U-23 vecuma grupā finišēja pēc četrām minūtēm un 1,848 sekundēm. No trešās pozīcijas viņš atpalika par sešām sekundēm.

Uzvaru izcīnīja Martins Fuksa no Čehijas (3:52,320), otrais palika Pavlo Altuhovs no Ukrainas (3:55,400), bet bronzas medaļa tika itālim Karlo Tačīni (3:55,808). Ātrāk par Iļjinu distanci veica arī ķīnietis Hao Liu (3:58,400).

Smailīšu vieniniekos (K1) Aldis Vilde 1000 metru distancē junioriem A finālā finišēja sestais, distanci veicot trīs minūtēs un 41,340 sekundēs.Vilde no goda pjedestāla atpalika par nepilnām trīs sekundēm. Uzvaru izcīnīja ungārs Bālints Kopašs (3:34,684), otrais palika horvāts Antuns Novakovičs (3:36,524), bet trešais palika ukrainis Olehs Kuhariks (3:38,532).

Vēlāk sestdien notiks pusfināli 200 metru distancēs, kur smailīšu vieniniekā (K-1) juniorēm Latviju pārstāvēs Daniela Kondratova, kanoe vieniniekā (C-1) junioriem startēs Dāvis Iļjins, bet smailīšu divniekā (K-2) uz starta dosies Dāvis Ciršs/Aldis Vilde. Savukārt U-23 vecuma grupā smailīšu vieniniekā (K-1) pusfinālā startēs Roberts Akmens, kanoe vieniniekā (C-1) Rahmats Stromanis, bet smailīšu divniekā (K-2) pusfinālu aizvadīs Deniss Volkovs/Kaspars Tīklenieks.