Kanoists Iļjins iekļūst Eiropas čempionāta finālā (papildināts)

Latvijas kanoe airētājs Dagnis Iļjins piektdien Portugālē iekļuva Eiropas čempionāta finālā 1000 metru distancē, informēja organizatori. Priekšsacīkstēs Iļjins nodrošināja vietu pusfinālā, kur vēlāk izcīnīja vietu finālā.

(papildināts pēc piektdienas sacensību beigām)
Iļjins savā priekšsacīkšu braucienā finišēja septītais astoņu dalībnieku konkurencē, ar ko pietika iekļūšanai pusfinālā. No brauciena uzvarētāja čeha Martina Fuksas Iļjins atpalika 3,590 sekundes. Savukārt pusfinālā Iļjins ieguva 3.vietu, uzvarētājam spānim Djego Romero zaudējot 0,875 sekundes. Finālbrauciens notiks sestdien.

Tuvu iekļūšanai finālā 500 metros bija kanoists Gatis Pranks, kurš pusfinālā finišu sasniedza ceturtais un palika pirmais aiz svītras. No iekļūšanas finālā Pranku šķīra 0,120 sekundes.  Pranks bija ceturtais arī iepriekš priekšsacīkšu braucienā, kurā trīs ātrākie uzreiz tika finālā.

Pusfinālā startēja smaiļotāja Lāsma Liepa 500 metros, taču ieņemtā 8. vieta deviņu dalībnieču konkurencē sportisti atstāja bez iespējas piedalīties arī B finālā.

Sacensības jau priekšsacīkstēs 1000 metros beidzās smaiļotājam Markam Ozolinkevičam, kurš savā braucienā palika pēdējais 9.vietā un dalībai pusfinālā nekvalificējās.