Florbolā gatavojas sezonai, komandām jātaupa arī pusprofesionālajā sporta veidā

Gatavošanos jaunajai sezonai arvien aktīvāk turpina sporta spēļu pārstāvji - treniņnometnes aizvada basketbolisti un hokejisti, gatavojas arī florbola spēlētāji. Kamēr daudzos citos sporta veidos ir atceltas starptautiskās izlašu sacensības vai mainīts to formāts, florbola izlasēm vismaz pagaidām plāni nav mainīti un decembrī paredzēts pasaules čempionāts vīriešiem.

Florbolā Latvija daudzus gadus ir viena no vadošajām nācijām, un savlaicīga pašmāju čempionāta sākšana ir svarīga, lai izlases spēlētāji paspētu sagatavoties pasaules meistarsacīkstēm. Iepriekšējais Latvijas čempionāts florbolā tāpat kā daudzi citi pašmāju sporta čempionāti priekšlaicīgi noslēdzās marta vidū, kad valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija. 

Latvijas florbolā gatavojas sezonas sākumamMāris Bergs

Citos komandu sporta veidos pēdējos mēnešos valda izteiktas bažas, ka koronavīrusa krīzes rezultātā klubi varētu zaudēt finansējumu un beigt pastāvēt. Florbols Latvijā uzskatāms par pusprofesionālu sporta veidu un spēlētāji ar sportošanu naudu parasti nepelna, tāpēc

pārciest krīzi klubiem bija salīdzinoši vieglāk, jo nav jāmaksā algas.

Pērnās regulārās sezonas uzvarētāju Cēsu "Lekringa" pārstāvis Artis Malkavs gan norādīja, ka komandām tik un tā nāksies savilkt jostas. "Ceram, ka izdzīvosim šo sezonu un viss būs kārtībā, kāds sponsors varbūt pamainās, bet kluba pastāvēšanu neapdraud,'' teica Malkavs. "Mēģināsim kaut kur kaut ko ieekonomēt un mazāk iztērēt."

Arī citu komandu finansējums lielākoties būs mazāks nekā iepriekš, radot nepieciešamību domāt, kur un kā ietaupīt līdzekļus.

Plānots, ka čempionātā turpinās startēt 12 komandas. Ogres vienība atstās augstāko līgu, savukārt atgriezīsies RTU komanda. Florbolisti jau sākuši gatavošanos Latvijas čempionāta jaunajai sezonai.

Dažas vienības treniņus sāka jau jūnijā, tiklīdz to atļāva noteikumi valstī, savukārt citas komandas kopīgi trenējas salīdzinoši nesen.

Parasti Latvijas čempionāts florbolā sākas septembrī un, kā norādīja Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons, ja nenotiks kas ārkārtējs, arī šogad sezona sāksies ierastajā laikā.

Pagaidām viss rit pēc tāda paša plāna kā pirms gada, uzsvēra Pētersons. Arī viņš atzina, ka komandām ar jostas savilkšanu jārēķinās, taču tā nebūšot tāda, lai atstātu bez elpas.

Latvijas vīriešu izlasei 2020.gadā jāstartē pasaules čempionātā, kas paredzēts decembrī Somijā.

Tas sportā ir viens no nedaudzajiem starptautiskajiem izlašu turnīriem, kas vēl nav pārcelts koronavīrusa dēļ. Valstsvienība jau sākusi gatavoties, jūlija sākumā izlases kandidātiem aizvadot kopīgu treniņnometni. LFS vadītājs Pētersons paskaidroja, ka pasaules čempionāta norise joprojām ir uz jautājuma zīmes, taču izlase tam gatavosies, kā bija plānots.

"Gala termiņš ir noteikts 1.oktobris, kad tiks paziņots, vai būs vai nebūs [pasaules čempionāts]. Līdz tam laikam diemžēl ir jāgaida," paskaidroja Pētersons. "Ceru, ka tuvākajā laikā izšķirsimies arī par sieviešu izlases treneri, lai varētu arī sieviešu izlase rudenī sākt treniņus, ņemot vērā, ka kvalifikācija ir nākamā gada sākumā. Viss izlasēm būs nodrošināts pilnā apjomā, kā ir paredzēts gatavošanās plānā."

Latvijas čempionāts, visticamāk, startēs septembrī, taču oficiālas sacensības atsāksies vēl līdz tam, komandām augustā rīkojot vairākus pirmssezonas pārbaudes turnīrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti