FIS prezidents negaida Sočos svētku noskaņu

Skatītājiem noteikto ierobežojumu un reģionālo īpatnību dēļ diez vai Soču ziemas olimpiskajās spēlēs būs jautrība un lielu svētku noskaņa, uzskata Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) prezidents Džanfranko Kaspers, kurš ir arī Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) biedrs.

Kaspers vēlas, lai olimpiskās sacensības atgrieztos mazākās un kompaktākās norises vietās, kas palīdzētu uzturēt neformālāku noskaņu un veicinātu skatītāju līdzdalības sajūtu. FIS prezidents nešaubās, ka Sočos viss būs tehniski teicamā kārtībā, taču bez svētku gaisotnes, kāda valdīja 1994.gadā Lillehammerē un 2010.gadā Vankūverā.

"Diez vai tā būs liela ballīte... Krievijā tā nav pierasts," žurnālistiem teica Kaspers. "Tas [Soču] reģions ar sportu nav lielos draugos. Tur nav slēpošanas klubu, nav hokeja klubu, nekā nav. Būs grūti tur radīt noskaņu," atzina FIS amatpersona.

Soču olimpiskajās spēlēs kalnu sacensībās uz pusi samazināja atļauto skatītāju skaitu un noteica stingrus ierobežojumus, pastāstīja Kaspers. Līdzjutējiem paredzētās striktās drošības normas kalnu slēpošanā un snovbordā FIS prezidentam neatstāj ilūzijas par sacensību gaisotni.

Lai sarīkotu Soču ziemas olimpiskās spēles, Maskava iztērēs vairāk nekā 50 miljardu latu, taču Kaspers uzskata, ka gigantomānijai nav nākotnes, un olimpiskais mērogs atkal kļūs cilvēciskāks. "Domāju, ka nākotnē atgriezīsimies pie mazākām spēlēm. Ar visu šo gigantomāniju - vienmēr vairāk, vienmēr lielākas - tās vairs nebūs vadāmas. Mēs negribam ziemas olimpiskās spēles Ņujorkā," viņš piebilda.

Ziemas olimpiskās spēles Sočos risināsies no 7. līdz 23. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti