Divi miljoni svinētāju Kopakabanas pludmalē sagaida olimpisko gadu

Apmēram divi miljoni brazīliešu un ārzemju tūristu Jaungada iestāšanos sagaidīja Riodežaneiro slavenajā Kopakabanas pludmalē, kur jau ierasti notika grandiozs salūts, kas ilga vairāk nekā stundas ceturksni, piektdien rakstīja Brazīlijas avīze "O Globo". Jaungada svinībās bija divas galvenās tēmas - Riodežaneiro olimpiskās spēles un sambas simtgade.

Uguņošanā izšāva 24 tonnas pirotehnikas, kas bija izvietota uz baržām Riodežaneiro tropiskajā piekrastē. Rio olimpisko spēļu organizatori sākotnēji plānoja iedegt jūrā piecus milzu olimpiskos apļus, taču vēlāk nolēma šo šova daļu atlikt uz vēlāku laiku. Neoficiāli avoti vēstīja, ka izmaiņas ieviesa nepietiekamas finanses un organizatoriski sarežģījumi.

Turpinot tradīcijas Rio jaunā gada sagaidīšanā, daudzi laida okeānā pašdarinātas laiviņas ar lūgumiem pēc mīlestības, naudas un citām vēlmēm. Daudzi svinētāji bija tērpušies baltā un, gremdējoties okeāna ūdeņos, veica afrobrazīliešu reliģiskus rituālus.

Brazīlijā sagaida, ka Rio Jaungada svinības vietējā ekonomikā nodrošinās papildu 625 miljonu eiro, kas būs labākais rādītājs pēdējos piecos gados. Finansēm Brazīlijā pašlaik ir pievērsta īpaša vērība, jo ekonomika ir smagā recesijā atšķirībā no situācijas pirms sešiem gadiem, kad tikko tiesības uz olimpisko spēļu rīkošanu ieguvušo valsti slavēja kā strauji plaukstošu brīnumu.

Par drošību Jaungada svinībās Kopakabanas pludmalē gādāja vairāk nekā 2000 policistu, bet pēc svētkiem pie darba ķērās apmēram 1300 atkritumu savācēju. Pirms gada svinētāji pludmalē atstāja 370 tonnas atkritumu.

Rio olimpiskās spēles risināsies no 5. līdz 21.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti