Izmeklēšanas slēdziens: Rio olimpiskajā boksa turnīrā tiesnešiem diktēja cīņu uzvarētājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs 2016.gadā boksa turnīra rezultātus nevar uzskatīt par godīgiem, jo tika izvēlēti tiesneši, kam diktēja vēlamo cīņu iznākumu, par neatkarīgas izmeklēšanas rezultātiem ceturtdien vēstīja aģentūra AP. 

Starptautiskās boksa asociācijas (AIBA) ieceltais izmeklētājs Ričards Maklarens konstatēja, ka AIBA iecēla attiecīgus tiesnešus, lai varētu manipulēt ar rezultātiem gan olimpiskajā kvalifikācijā, gan Rio spēlēs. Olimpisko boksa tiesnešu vidū valdījušas bailes, iebiedēšana un pakļaušanās. 

"Atbildīgais personāls nolēma, ka noteikumi uz viņiem neattiecas," paziņoja Maklarens.

Izmeklēšanā konstatēja, ka olimpiskajās spēlēs dienu pirms cīņām tiesneši saņēma rīkojumus, kam pienākas uzvara. Savukārt olimpiskajā kvalifikācijā tikusi pieslīpēta sistēma, kā veikt manipulācijas ar rezultātiem.

Kurš tieši deva rīkojumus un noteica uzvarētājus, Maklarens nenosauca. Par aizdomīgiem Rio spēlēs uzskata vismaz 11 cīņu rezultātus.

Kopš decembra AIBA vada Krievijas uzņēmējs Umars Kremļovs un organizācijā apgalvo, ka tā pēc 2016.gada izmainīja cīņu tiesāšanas sistēmu. Rio olimpisko spēļu laikā AIBA prezidents bija Vu Činkuo. Neviens no Rio spēļu boksa tiesnešiem netika uzaicināts uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, kur boksa turnīrs risinājās tiešā Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) nevis AIBA pārraudzībā. 

SOK septembrī informēja, ka ir vislielākajā mērā nobažījusies par AIBA darbību, jo saņēma sūdzības par tiesāšanu Āzijas čempionātā un pasaules čempionātā jauniešiem. SOK vēl nav apstiprinājusi boksa saglabāšanu 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu programmā.

Maklarena veikto izmeklēšanu paplašinās, lai noteiktu, vai AIBA vadība bija iesaistīta korupcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti