Divas Latvijas laivas netiek galvenajā finālā pasaules čempionātā kanoe un smaiļošanā

Latvijas smaiļotājs Mārtiņš Veispals un kanoe divnieks Aivis Tints/Gatis Pranks piektdien Maskavā priekšsacīkstēs nodrošināja dalību pasaules čempionāta pusfinālos, informēja organizatori. Sacensību turpinājumā labāk veicās Tintam/Prankam, kuri iekļuva B finālā, savukārt Veispals startēs C finālā.

Tints/Pranks pusfināla braucienā 1000 metros finišēja piektie deviņu laivu konkurencē un B finālā cīnīsies par 10.vietu kopvērtējumā. Galvenajā A finālā iekļuva par trim katra pusfināla ātrākajām laivām. Savukārt Veispals pusfināla braucienā 500 metros ierindojās 6.vietā, kas viņu atvirzīja C fināla dalībnieku vidū.

Iepriekš priekšsacīkšu braucienā Veispals ieņēma 4.vietu, nodrošinot vietu pusfinālā. Ceturto vietu priekšsacīkšu braucienā ieņēma arī Tints/Pranks. Smaiļotāja Lāsma Liepa priekšsacīkstēs 500 metros savā braucienā bija septītā astoņu dalībnieču konkurencē un pusfinālā netika.

Pēdējās priekšsacīkstes vēlāk piektdien risinājās 200 metros, kur visas Latvijas laivas iekļuva pusfinālos. Smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs savā braucienā bija otrais, kanoists Miķelis Ežmalis - sestais, smaiļotāja Liepa - septītā, bet smailīšu divnieks Kaspars Tīklenieks/Deniss Volkovs finišēja piektie. Arī kanoiste Agnija Bērziņa priekšsacīkšu braucienā ieņēma 5.vietu,

Jau vēstīts, ka kanoists Dagnis Iļjins ceturtdien iekļuva B finālā 1000 metru distancē, kur pretendēs uz 10.vietu. Veispals 1000 metros nonāca C finālā un sestdien cīnīsies par 19. vietu. Pasaules čempionāts beigsies ar fināliem svētdien.