Daudzkārtējam Ukrainas čempionam modernajā pieccīņā piešķir Latvijas pilsonību

Saeima ceturtdien, 1.februārī, piešķīra Latvijas pilsonību daudzkārtējam Ukrainas čempionam modernajā pieccīņā Oleksandram Pinčukam, vēsta Saeima.

Sportistam pavalstniecība piešķirta par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Oleksandrs Pinčuks
Saeima norāda, ka Pinčuks no 2009. līdz 2016. gadam bija Ukrainas izlases sportists. Aizpērn viņš saņēma terminēto uzturēšanās atļauju Latvijā. Vēstulē Saeimai Pinčuks ir paudis vēlmi turpināt savas sportista gaitas un dzīvi Latvijā, kā arī pārstāvēt Latviju modernās pieccīņas sacensībās starptautiskajā arēnā.

Parlamentā izcēlās nelielas diskusijas par kārtību, kādā sportistiem piešķir pilsonību. Piemēram, deputāts Varis Krūmiņš (Latvijas Reģionu apvienība) pauda, ka pavalstniecība Pinčukam ir jāpiešķir, taču ne par nopelniem valsts labā. “Viņš Latvijas labā šobrīd nav izdarījis pilnīgi neko,” teica Krūmiņš.

Oleksandrs Pinčuks
Pats sportists ir gatavs piedalīties 2020. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Latvijas komandas sastāvā. Viņam ir 22 gadi, un viņš runā latviešu valodā. Pinčuks Latvijā dzīvo kopš 2016 gada. Iepriekš Pinčuks dzīvoja Doņeckā, kur karadarbības dēļ vairs nav varējis uzturēties.

Oleksandrs Pinčuks nevar pretendēt uz pilsonību naturalizācijas kārtībā, tāpēc lūdza šo lēmumu pieņemt Saeimai. Un 86 deputātiem balsojot par,  vienam “pret” un vienam atturoties, tas arī tika atbalstīts.

“Paldies Saeimai, ka deva iespēju un izrādīja cieņu piešķirot Latvijas pilsonību. Pateicoties pilsonībai, man būs iespēja piepildīt savus sporta sapņus un nest Latvijas vārdu pasaulē. Es darīšu visu iespējamo, lai attaisnotu uz mani liktās cerības un paldies Latvijas sabiedrībai, ka tā ir lojāla pret mani un palīdz piepildīt mērķus,” sacīja sportists.

Pinčuks nav pirmais ārvalstu sportists, kurš ir naturalizēts un kam piešķirta Latvijas pilsonība par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Jau iepriekš Latviju ir pārstāvējis cits ukraiņu modernās pieccīņas pārstāvis Romans Nakoņečnijs. Tāpat ir naturalizēti hokejisti, basketbolisti un futbolisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti