Artūrs Pauliņš kļūst par pieckārtēju «Cēsu sprinta» uzvarētāju

Ar sprinta distanci Cēsīs svētdien noslēdzās divas orientēšanās sacensības – ''Euromeeting 2016'' un orientieristu iecienītais “Cēsu sprints”. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, uzvarot gan ''Euromeeting 2016'' sprintā, gan kļūstot par “Cēsu sprinta” vīriešu elites grupas uzvarētāju jau piekto gadu pēc kārtas, kāpa Artūrs Pauliņš. Savukārt sieviešu elites grupā pie zelta medaļas tika Somijas pārstāve Sari Antonena, informē organizatori.

Pauliņš pārsvaru noturēja līdz pat beigām, un Šveices pārstāvis Jonass Egers no viņa atpalika vien par pussekundi. Trešajā vietā ierindojās orientierists Artjoms Popovs no Krievijas. Savukārt Latvijas pārstāvis Andris Jubelis ierindojās 20. vietā, atpaliekot no pirmās vietas 36 sekundes.

Pēc finiša Pauliņš atzina, ka ne tikai ārzemju, bet arī vietējiem sportistiem ''Euromeeting'' lieti noder, gatavojoties abiem pasaules nozīmes orientēšanās pasākumiem, kas tuvāko gadu laikā notiks Latvijā – Pasaules kausa posmam 2017. gadā un Pasaules orientēšanās čempionātam 2018. gadā.

Visas trīs šī gada ''Euromeeting'' zelta medaļas sieviešu elites grupā ­aizceļojušas uz Somiju. Sprintā uzvaru izcīnīja Somijas pārstāve Sari Antonena, taču Marika Teini, kura uzvarēja gan vidējā, gan garajā distancē, sprintā ierindojās trešajā vietā. Sudrabs – Anastasijai Rudnajai no Krievijas. Soli aiz goda pjedestāla palika Latvijas pārstāve Sandra Grosberga, kura no līderes atpalika mazliet vairāk nekā 50 sekundes.