Briedis trešajā raundā ar nokautu uzvar Mannu, aizstāv IBF čempiona jostu

Mairis Briedis sestdien "Arēnā Rīga" aizstāvēja sev piederošo Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem). Briedis trešajā raundā ar tehnisko nokautu uzvarēja Vācijas pārstāvi Arturu Mannu.

Kā nākamo pretendentu uz šo jostu IBF nozīmējusi austrālieti Džeiju Opetaiju, ar kuru cīņa, iespējams, tiks aizvadīta jau nākamā gada sākumā. 

Briedis: biju labi sagatavojies

Pirmajā raundā abi bokseri centās izlūkot viens otru, vien tā beigās apmainoties pāris sitieniem. Otrajā raundā Briedis jau uzbruka aktīvāk un apmēram 20 sekundes pirms raunda beigām aizsūtīja pretinieku nelielā nokdaunā.

Nākamajā raundā Briedis izpildīja vēl vairākus spēcīgus sitienus un sitienu sērijas, no kurām Manns tikai pēdējiem spēkiem spēja aizsargāties. Pēc tam kad Vācijas bokseris otro reizi raundā nonāca uz grīdas, tiesnesis apturēja cīņu.

Briedis pēc uzvaras norādīja, ka pretinieks nebija par vāju, bet viņš pats cīņai bija ļoti labi sagatavojies.

28. uzvara 29 cīņās

Briedis oficiālajā svēršanas procedūrā, kas notika piektdien, svēra tieši 90,0 kilogramus, bet Manns bija par 200 gramiem smagāks. Abi iekļāvās savā svara kategorijā.

Latvieša pretinieks Manns, kuram dota iesauka "Zibensvīrs", pirmdien atzīmēja savu 31 gada dzimšanas dienu. Profesionālajā boksā viņš ir kopš 2015.gada un šajā laikā 19 cīņās svinējis 17 uzvaras, deviņas no tām ar nokautu.

Pēdējo reizi ringā viņš kāpa pērnā gada jūnijā, kad ar nokautu uzvarēja citu Vācijas bokseri Radu Rašīdu. Kazahstānas pilsētā Aktebē dzimušajam Mannam savulaik piederēja Pasaules Boksa organizācijas (WBO) starptautiskā čempiona josta.

Briedis pērn septembra beigās Minhenē Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņā uzvarēja kubieti Junielu Dortikosu un ieguva Muhameda Ali trofeju, IBF čempiona jostu pirmajā smagajā svarā un žurnāla "The Ring" jostu.

36 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā 29 cīņās izcīnījis 28 uzvaras, no kurām 20 bijušas ar nokautu.

Viņš cietis vienu zaudējumu - WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Promoters kritizē Latvijas valdību par ierobežojumiem

Kā iepriekš izteicās Brieža promoters Kalle Zauerlands, šī, iespējams, bija Brieža pēdējā cīņa Latvijā. Pie šīs iespējamības viņš palika arī pēc aizvadītās cīņas, veltot kritiku arī Latvijas valdībai.

Latvijas Radio korespondents Reinis Grundspeņķis par Brieža cīņu
00:00 / 03:09
Lejuplādēt

“Kā teicu pirms cīņas, izskatās, ka Briedim nākotne ir ārzemēs. Man kā promoterim šejienes ierobežojumi ir apnikuši. Domāju, ka tie ir absurdi. Taču negribu runāt par politiku, jo neesmu politiķis. Runa pat nav par ierobežojumiem, bet par to, kā valdība nodod vēstījumu par tiem," vēsta Zauerlands.

"Šobrīd neesmu ieinteresēts rīkot cīņas Latvijā. Brauksim uz Lielbritāniju, Austrāliju, iespējams, Vāciju. Bet Latvijas valdībai jāsakārto savas problēmas, un tad varēsim atgriezties.

Šobrīd noorganizēt cīņu Latvijā promoterim ir finansiāls posts, jo ir situācija, kurā nezini, vai arēnā tiks ielaisti skatītāji. Mums bija cilvēki no Lielbritānijas, kuri vēlējās šo cīņu apmeklēt, taču Londonā iegūtas vakcīnas šajā valstī nav derīgas."

Latvijas boksera menedžeris Raimonds Zeps norādīja, ka nākamo Brieža cīņu viņi vēlas aizvadīt ātrāk nekā nākamā gada aprīlī vai maijā, un pie šobrīd izsludinātās ārkārtējās situācijas cīņu Latvijā nav iespējams sarīkot līdz 11. janvārim.

Kā nākamo pretendentu uz šobrīd Briedim piederošo jostu IBF nozīmējusi austrālieti Džeju Opetaiju, kurš savā karjerā 20 cīņās vēl nav ticis pārspēts. Brieža sakarā daudzreiz pieminēts arī britu bokseris Lorenss Okolijs, kuram pieder Pasaules Boksa organizācijas jeb WBO čempiona josta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti