Sporta studija

Sporta studija II

Sporta studija

Motokrosists Jonass: jāstrādā un jāturpina rakt

Atskats uz lielo boksa vakaru «Arēnā Rīga»

Boksa supersērijas pusfināli «Sporta studijas» šķērsgriezumā

Aizvadītajā nedēļas nogalē visa boksa pasaules uzmanība bija vērsta uz Rīgu, kur notika boksa supersērijas pusfināli. Protams, uzmanības epicentrā bija Maira Brieža un poļa Kšištofa Glovacka cīņa – pretrunīga un strīdīga, un tomēr Briedis ir izcīnījis ceļazīmi uz boksa supersērijas finālu. “Sporta studija” atskatījās uz boksa vakara saspringtajiem notikumiem.

Pirms cīņām Pasaules boksa supersērijas rīkotājs Kalle Zauerlands pauda: “Esmu satraukts gan kā boksa fans, gan kā supersērijas rīkotājs. Prieks par Rīgu, par Latviju, jo šovakar šeit notiks īpašs notikums. Visa boksa pasaules uzmanība būs vērsta Rīgas virzienā.”

Pasaules boksa supersērija atgriezās Rīgā ar divām grandiozām cīņām, kas ļāva Rīgu tovakar dēvēt par boksa galvaspilsētu. Četri labākie pasaules bokseri no TOP6 svara kategorijā līdz 90,7 kilogramiem zem “Arēnas Rīga” jumta sacentās par ceļazīmēm uz supersērijas finālu.

Tomēr cīņas diena sākās ar nelielu darvas pilienu šķietami piepildītajā supersērijas medus mucā. 13 stundas pirms Brieža un Glovacka cīņas Pasaules boksa padome atsauca savu dalību, atstājot to tikai kā Pasaules Boksa organizācijas titulcīņu. Strīdus būtība – abas organizācijas nevarēja vienoties par viņu tiesnešu dalību gaidāmajā cīņā.

Savukārt pirms pusfināla amerikāņa Endrjū Tabiti un Kubas boksera Juniera Dortikosa cīņas viss bija gatavs, tostarp arī Starptautiskās Boksa federācijas čempiona josta. Mača tiesnesis Edijs Klaudio katram bokserim pirms cīņas atgādināja noteikumus.

Dortikosa un Tabiti duelis iesākās ar pārliecinošām kubieša darbībām, bet Tabiti vairāk darbojās no aizsardzības. Sestajā raundā Dortikoss pret sānčenša galvu pārsita uzaci, tiesnesis par netīrām darbībām Tabiti atņēma punktu. Cīņas turpinājumā aktivizējās Tabiti, bet izšķirošie notikumi risinājās desmitajā raundā – spēcīgu sitienu izpildīja Dortikoss un dziļā nokautā nosūtīja Tabiti. Amerikānis ilgu laiku pavadīja, guļot ringā. Bet supersērijas finālā iekļuva Juniers Dortikoss.

“Šī būs ļoti līdzvērtīga cīņa – divi bijušie pasaules čempioni – Mairis pērn šeit bija tik tuvu uzvarai pusfinālā pret Oleksandru Usiku – Dievs ir devis viņam otru iespēju, boksa dievi ir viņu pažēlojuši. Glovackis atrodas karjeras posmā, kur šī cīņa viņam ir “visu vai neko”,” pauda Zauerlands.

Vakara gaidītākais brīdis bija Brieža un Glovacka duelis, kas izrādījās visīsākais un arī visstrīdīgākais. Cīņas galvenais arbitrs Roberts Bērts, kurš tiesājis vairākas augsta līmeņa cīņas, tostarp arī Floida Meivīzera un Konora Makgregora dueli, tajā vakarā ierosināja notikumu ķēdi, kas padarīja mača gaitu pavisam savādu. Iesākumā Bērts nereaģēja uz Glovacka sitienu Briedim pa galvu, bet, Mairim atbildot ar līdzīgu sitienu pa poļa žokli, Briedim atņēma vienu punktu.

Tā vietā, lai ļautu abiem bokseriem atgūties, viņš ļāva turpināt cīņu. Uzreiz pēc tam abi bokseri metās viens otram virsū, kam sekoja vairāki precīzi Brieža sitieni, kas noguldīja Glovacki uz grīdas. Tad sekoja dīvainākais brīdis tajā vakarā – tiesnesis nedzirdēja signālu, ka raunds ir beidzies, tādējādi nepārtrauca cīņu. Tehniski, kad raunds bija beidzies, Briedis vēlreiz noguldīja Glovacki uz grīdas un izcīnīja uzvaru supersērijas pusfinālā.

“Es nevarēju saprast, vai tur ir gongs vai nav, bet visu atrisina ringa tiesnesis,” pēc cīņas preses konferencē notikušo komentēja Briedis.

“Tā bija īsa un mežonīga cīņa. Atmosfēra arēnā bija tik eksplozīva, gluži kā futbolā, angļu futbolā. Nenormāls troksnis Atrados trīs metrus no zvana. Jā, es dzirdēju zvanu, bet bokseriem ir citādāk – tas ir tiesneša uzdevums apturēt cīņu, jo bokseri nekoncentrējas uz zvana saklausīšanu, viņi cīnās līdz brīdim, kad cīņa tiek pārtraukta. To viņiem nelika. Manuprāt, viņi noboksēja trīs minūtes un 20 sekundes ilgu raundu. Brieža precizitāte ir neticama. Pēdējās cīņas viņam neizdevās, bet viņš pierādīja, ka ir atpakaļ. Mūs sagaida izcils fināls,” tā pēc cīņas pauda Zauerlands.

Briedis atklāja, ka pēdējās cīņas bijušas ar traumām, bet šoreiz tiešām varējis sevi pierādīt. Par finālu, kurā būs jātiekas ar Dortikosu, viņš negribēja runāt, vien norādot, ka vēlas atpūsties.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cīņas
Sports
Jaunākie
Interesanti