Ķibermanis pasaules čempionāta pirmajā braucienā uzrāda ceturto ātrāko laiku

Kanādas pilsētā Vistlerā piektdien tiek dots starts pasaules bobsleja čempionāta pirmajiem braucieniem divnieku sacensībās. Latviju sarežģītajā un ātrajā Vistleras trasē pārstāvēs Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa ekipāžas. Ķibermanis pirmajā braucienā bija ceturtais ātrākais, tomēr sacensību rezultāti ir blīvi, līdz ar to prognozēt rezultātus ir pāragri.

Ķibermanis pirmo braucienu veica 51,22 sekundēs, kas bija ceturtais ātrākais rezultāts. No bronzas pozīcijas Latvijas bobslejistu šobrīd šķir sešas simtdaļas, tomēr 13 sekundes simtdaļas aiz muguras ir trīs konkurenti, kas startēja pēc Ķibermaņa. 

Latvijas vadošais divnieks aizvadīja pieklājīgu braucienu, pieļaujot mazāk kļūdas nekā sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Frančesko Frīdriha pilotētā ekipāža. Taču vācu kamanas ļāva Frīdriham būt par 0,19 ātrākam. Tomēr galvenais favorīts Džastins Kripss,startējot pēc latvieša, bija vēl septiņas simtdaļas ātrāks nekā Frīdrihs.

Sešas sekundes simtdaļas priekšā Ķibermanim bija arī Niko Valtera divnieks.

Treneris Sandis Prūsis atzina, ka Ķibermanis aizvadīja labāku braucienu nekā Frīdrihs, tomēr tam nav nozīmē, jo visu izšķir laiks. Prūsis arī neslēpa, ka konkurenti cīņā par medaļām ir ļoti spēcīgi.

Bērziņš aizvadīja sliktu trases augšdaļu, kas atstāja iespaidu uz rezultātu. Viņš no līdera atpalika 0,96 sekundes, esot trešā desmita sākumā. Latvietis gan prata savākties pēc kļūdām un aizvadīja labākas trases beigas. Bērziņu slavēja arī Sandis Prūsis, kurš piebilda, ka pilots prata savākties un galvenais, ka ticis līdz finišam uz visām sliecēm.

Ķibermani ar Matīsu Mikni startēja kā piektie, savukārt Bērziņa un Dāvja Spriņģa ekipāža brauca astoņpadsmitie.

Par trases grūtību liecina arī kritienu skaiti treniņbraucienos. Cietēju vidū šoreiz bija arī Bērziņš, kurš divas reizes apvēla bobu otrādāk.

Ķibermanis sezonas kopvērtējumā šoreiz bija otrais labākais gan divniekiem, gan četriniekiem.

Savu labāko sniegumu pasaules čempionātā Ķibermanis sasniedza tieši divniekiem 2017. gadā, kad Kēnigzē palika soli aiz pjedestāla.

Pēdējo reizi Latvijas vienība medaļas divnieku pasaules čempionātā guva 2015. gadā, kad to paveica Oskars Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu.

Otrais no četriem braucieniem paredzēts vēlāk naktī uz sestdien, bet naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika būs izšķirošie braucieni. Visus braucienus tiešraidē var vērot LTV7 un lsm.lv. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti