Rastorgujevs sapelna soda apļus un iedzīšanā finišē 27.vietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 2 mēnešiem.

Andrejs Rastorgujevs svētdien Norvēģijā finišēja 27.vietā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē pasaules čempionātā, kur Latvijas biatlona līderim par augstāku pozīciju liedza pacīnīties piecas kļūdas šaušanā, liecina organizatoru informācija.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām)
Karjerā devīto zelta medaļu pasaules čempionātos izcīnīja francūzis Martēns Furkads, kurš mēroja trīs soda apļus un finišu sasniedza pēc 32 minūtēm un 56,5 sekundēm. Pieredzējušais Norvēģijas biatlonists Ole Einars Bjerndālens no uzvarētāja atpalika 20,1 sekundi un otrajās sacīkstēs pēc kārtas ieguva sudrabu, bet par bronzas laureātu kļuva viņa tautietis Emils Hegle Svendsens, kurš uzvarētājam zaudēja 31,2 sekundes. Bjerndālens veica divus, bet Svendsens - vienu soda apli.

Furkads čempionātā Norvēģijā visās trijās aizvadītajās sacensībās izcīnīja zeltu, jo iepriekš triumfēja arī Francijas jauktās stafetes komandā un individuāli sprintā. Iespēja viņu apsteigt šoreiz gan bija Bjerndālenam, tomēr 42 gadus vecajam norvēģu veterānam pēdējā šaušanā viena kļūda liedza pacīnīties par zeltu.

Finišā Rastorgujevs no Furkada atpalika divas minūtes un 9,4 sekundes. Sportists aģentūrai LETA pastāstīja, ka trasē bija smagāka sajūta nekā dienu iepriekš sprintā.

"Šodien jau no paša sākuma nebija viegli slēpot, gāja diezgan smagi. Jau pirmajā aplī jutu, ka neiet tā, kā gribētos, turklāt beigās arī šaušanā pieļāvu kļūdas. Tā sajūta nebija tik pārliecinoša kā sprinta sacensībās sestdien. Šodien jutos saguris, nevarēju no sevis izspiest vairāk kā gribētu," teica Latvijas biatlonists.

Rastorgujevs cīņu sāka 20. pozīcijā minūti un 20 sekundes aiz līdera Furkada. Pēc pirmās šautuves, kurā Latvijas sportists nekļūdījās ne reizi, viņš pakāpās uz 16.vietu. Otrajā ugunslīnijā Rastorgujevs ieslēpoja trīspadsmitais, taču pēc šaušanas guļus mēroja divus soda apļus un trasē atgriezās 25.vietā.

Šaujot stāvus, Rastogujevs trešajā ugunslīnijā, kļūdījās vienu reizi un pēc soda apļa cīņu turpināja 24.vietā. Cerības uz augstāku vietu otrajā desmitā viņam zuda pēc vēl divām kļūdām pēdējā šautuvē.

Vēlāk svētdien 10 kilometru iedzīšanas distancē sievietēm uzvarēja nekļūdīgi šāvusī vāciete Laura Dālmeijere, kura finišēja pēc 30 minūtēm un 49,2 sekundēm. Sudraba medaļniece Itālijas biatloniste Doroteja Vīrere veica divus soda apļus un no uzvarētājas atpalika 48,3 sekundes, savukārt vēl 9,0 sekundes lēnākā francūziete Marī Dorēna-Abēra nopelnīja bronzu, lai gan četrās šautuvēs netrāpīja trijos mērķos.

Baiba Bendika un Žanna Juškāne startam iedzīšanā nekvalificējās.

Pasaules čempionāts Oslo piepilsētā Holmenkollenā ilgs līdz 13.martam. Nākamās sacensības būs trešdien un ceturtdien, kad attiecīgi sievietes un vīrieši sacentīsies individuālajā distancē.