Sporta studija

Jonass

Sporta studija

Sporta skolotāji Maija un Māris Priedīši

Rastorgujevs

Rastorgujevs: Frūde Andersēns caur mani mēģina realizēt sevi

Jau pēc mēneša sāksies jaunā biatlona sezona, kurai aktīvi gatavojas arī šobrīd Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Viņš ir cerību pilns un LTV raidījumam “Sporta studija” atklāja, ka jauno treneru vadībā treniņu process ir ļoti mainījies.

Rastorgujeva tiešais treneris ir Pers Olavs Treterūds, un tieši viņš ir bijis tas, kurš piesaistīja Frūdi Andersēnu – kādreizējo norvēģu biatlonistu. Treniņnometnēs pusi vada Treterūds, bet otru – Andersēns, atklāja Rastorgujevs.

Norvēģu biatlonistu interese strādāt ar Andreju saistāma ar cerībām, ka latvietis kādreiz varētu iejaukties biatlona pasaules medaļu sadaļā. Pats Rastorgujevs gan cenšos par to nedomāt, bet vairāk darbojas, lai izpildītu treneru norādījumus.

“Viņam nesanāca pilnvērtīgi realizēt sevi. Viņš arī bija viens no ātrākajiem slēpotājiem, savā laikā pat ātrākais,” par Andersēna motivāciju strādājot ar Andreju atklāja Latvijas biatlonists, kurš uzsvēra, ka caur alūksnieti Frūde mēģina realizēt pats sevi.

Norvēģija ir slēpošanas un biatlona lielvalsts, tiekot izlasē, sportisti tiek ar visu nodrošināti, bet Frūdes mērķis ir pierādīt, ka arī bez milzīga finansējuma ir iespējams uzrādīt labus rezultātus.

“Mēs strādājam pavisam savādāk. Sistēma ir pilnīgi mainījusies – iepriekš mēs strādājām caur augstkalni, tagad mēs strādājam vairāk pie tādiem ļoti, ļoti smagiem treniņiem, un strādājam vēl vairāk, nekā to darījām līdz šim,” par izmaiņām treniņprocesā pastāstīja Rastorgujevs.

Liels uzsvars tiek likts uz slēpošanas tehniku, un vēlme ir slēpot ātrāk, nekā to dara pērnās sezonas uzvarētājs Martēns Furkads.

Rastorgujeva klupšanas akmens vienmēr ir bijusi šaušana. Arī Andersēns nav bijis izcils šāvējs, taču, kā norāda Andrejs, norvēģim karjeras norietā krietni uzlabojusies šaušana, jo viņš spējis atrast veidu, kā to uzlabot. Norvēģis, iespējams, saskatot ļoti lielu līdzību ar Andreju un saredz, kā šaušanu varētu uzlabot.

Andrejs atklāja, ka treniņos Frūde ir arī sparinga partneris, kurš gandrīz pilnvērtīgi dara visu, ko pats Latvijas sportists.

Runājot par finansējumu, kas, mainoties nodokļu sistēmai, ir samazinājies no atbalstītāju puses, Andrejs norādīja, ka finansējums arī viņam nav nosegts līdz sezonas beigām. Proti, serviss darbosies pilnvērtīgi visu sezonu, bet pagaidām nav atrasti līdzekļi, lai nodrošinātu, ka Andersēns dodas Rastorgujevam līdzi uz visiem Pasaules kausa izcīņas posmiem.

Rastorgujevs neslēpa, ka šosezon plāno piedalīties visos Pasaules kausa posmos un likt uzsvaru arī uz pasaules čempionātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti